Znajdź najlepszą alternatywę dla Google Forms i zacznij korzystać z bardziej zaawansowanego narzędzia do przeprowadzania ankiet online już dziś!
Znajdź najlepszą alternatywę dla Google Forms i zacznij korzystać z bardziej zaawansowanego narzędzia do przeprowadzania ankiet online już dziś!

Czy szukasz alternatywy dla Google Forms? Google Forms jest jednym z najpopularniejszych darmowych konstruktorów formularzy i jest częścią Google Workspace (G Suite). Chociaż Google Forms jest łatwe w użyciu i oferuje wiele standardowych funkcji formularza, nie zawsze spełnia wymagania użytkowników, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych funkcji lub elastyczności dostosowania.

Na szczęście istnieją alternatywy dla Google Forms, które oferują bardziej zaawansowane funkcje i dostosowywanie. W tym artykule przedstawimy najlepsze alternatywy Google Forms, aby pomóc Ci wybrać najlepsze narzędzie do tworzenia formularzy dla swojej firmy. Skoncentrujemy się na funkcjach, takich jak dostosowywanie formularzy, integracje z innymi narzędziami, takimi jak CRMy lub automatyzacja, a także na funkcjach analizy danych, takich jak raportowanie i analityka.

Dlaczego warto szukać alternatyw dla Google Forms?

Google Forms to popularne narzędzie do tworzenia formularzy online, które z powodzeniem wykorzystywane jest przez wielu użytkowników dzięki swojej łatwości obsługi i darmowemu dostępowi. Można dzięki niemu tworzyć ankiety i kwestionariusze, a następnie gromadzić dane w arkuszach kalkulacyjnych celem dalszej analizy. Jednakże, pomimo wielu zalet, Google Forms ma swoje ograniczenia, które utrudniają jego wykorzystanie w przypadku bardziej zaawansowanych potrzeb.

Jednym z największych ograniczeń Google Forms jest brak możliwości dostosowania stylu formularza. Domyślny wygląd Google Forms może wyglądać nieprofesjonalnie dla firm.

Kolejnym ograniczeniem Google Forms jest brak opcji logiki warunkowej. Oznacza to, że nie można automatycznie pokazywać lub ukrywać pól na podstawie odpowiedzi użytkownika. W niektórych przypadkach może to być uciążliwe, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych formularzy.

Jednym z rozwiązań dla tych ograniczeń jest szukanie alternatyw dla Google Forms. Istnieją narzędzia, które oferują zaawansowane funkcjonalności, takie jak pobieranie płatności, logika warunkowa, personalizacja formularzy i wiele innych. Warto zatem poszukać rozwiązań, które będą najlepiej odpowiadać na konkretne potrzeby użytkownika.

1. Interankiety

Interankiety, to jedno z najlepszych dostępnych bezpłatnych narzędzi ankietowych. Dzięki interfejsowi przypominającemu czat, do którego można uzyskać dostęp z wygodnego smartfona, Interankiety zmieniają sposób przeprowadzania ankiet, testów czy quizów.

Dowiedz się, dlaczego Interankiety są uważane za jedno z najlepszych programów do ankiet online:

 1. Są łatwe w użyciu – Interankiety posiadają intuicyjny interfejs, który pozwala na tworzenie ankiet w prosty i szybki sposób. Nie wymagają one skomplikowanej konfiguracji ani specjalnych umiejętności technicznych, co czyni je bardzo dostępnymi.
 2. Umożliwiają personalizację – Interankiety pozwalają na dostosowanie pytań i odpowiedzi do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można wybierać spośród różnych typów pytań, dodawać obrazy, filmy czy linki do stron internetowych, co pozwala na stworzenie bardziej interaktywnych i angażujących testów.
 3. Pulpit nawigacyjny danych: Uzyskaj szczegółowe informacje na podstawie danych ankiety bezpośrednio na swoim koncie.
 4. Umożliwiają łatwe udostępnianie – Interankiety można łatwo udostępniać za pomocą linku lub kodu QR, co ułatwia dystrybucję ankiet wśród uczniów, pracowników lub klientów.
 5. Zapewniają anonimowość – Interankiety pozwalają na anonimowe przeprowadzenie ankiet co pozwala na uzyskanie szczerych odpowiedzi od respondentów.
 6. Branding: Interankiety pozwalają na pełne spersonalizowanie ankiet za pomocą logo i kolorów własnej marki.

Interfejs użytkownika Interankiet czyni go przyjaznym i łatwym w użyciu dla respondentów. Wybieraj spośród gotowych szablonów lub twórz własne i korzystaj z funkcji, takich jak logika przejść oraz przeciągnij i upuść, aby ankieta była interesująca. Te cechy, wraz z pozytywnymi recenzjami użytkowników, sprawiają, że Interankiety jest jednym z najlepszych alternatyw dla Google Forms w 2023!

2. JotForm

JotForm to narzędzie, które umożliwia tworzenie formularzy i ankiet w prosty sposób.
Można dostosować wygląd swojego formularza, a także dodać niestandardowe pola i wybrać z różnych szablonów. Narzędzie to ma wiele zalet, w tym łatwość obsługi i możliwość integracji z innymi narzędziami, takimi jak Google Sheets i Dropbox.
W dodatku, dzięki JotForm można zbierać dane i informacje w celu prowadzenia badań, analizy danych lub zbierania opinii od klientów. JotForm jest bardzo popularnym narzędziem wśród użytkowników, ponieważ umożliwia tworzenie formularzy i ankiet bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia. Jeśli potrzebujesz stworzyć formularz lub ankietę, JotForm może być dobrym wyborem dla Ciebie!

3. SurveyMonkey

SurveyMonkey to bardzo popularne narzędzie służące do tworzenia ankiet. Posiada ono wiele różnorodnych funkcji, które pozwalają na dostosowanie wyglądu ankiety do indywidualnych potrzeb. Dzięki SurveyMonkey możesz dostosować już gotowe szablony do swoich wymagań lub stworzyć ankietę od podstaw. Wyniki ankiety można filtrować według różnych kryteriów, co pozwala na dokładniejszą analizę zebranych danych. Ponadto, SurveyMonkey oferuje możliwość udostępniania wyników w czasie rzeczywistym, co jest bardzo przydatne dla osób, które potrzebują szybkich i precyzyjnych informacji. Narzędzie to jest dostępne w wielu wersjach językowych, dzięki czemu można z niego korzystać na całym świecie. SurveyMonkey posiada również bogatą dokumentację, co ułatwia jego użytkowanie i pozwala na szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów. W skrócie, SurveyMonkey to niezwykle przydatne narzędzie, które umożliwia szybkie i łatwe tworzenie ankiet oraz dokładną analizę zebranych wyników.

4. Typeform

Typeform to narzędzie, które oferuje wiele funkcjonalności, dzięki którym można stworzyć atrakcyjną ankietę lub formularz online. Dzięki temu narzędziu można łatwo dopasować ankiety do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników.

Jedną z głównych zalet Typeform jest możliwość dodawania różnego rodzaju elementów multimedialnych, takich jak obrazy, filmy czy animacje, co pozwala na wzbogacenie treści ankiet i przyciągnięcie większej uwagi użytkowników. Oprócz tego, narzędzie to oferuje wiele funkcji personalizacji, takich jak dostosowywanie kolorów i czcionek, co pozwala na stworzenie unikalnego stylu dla ankiety.

Typeform wyróżnia się także prostotą obsługi, dzięki czemu tworzenie ankiet jest szybkie i łatwe. Interfejs jest intuicyjny i przyjazny dla użytkowników o różnym poziomie zaawansowania, co sprawia, że każdy może szybko nauczyć się korzystać z narzędzia.

Jednym z najważniejszych aspektów tworzenia ankiet jest analiza uzyskanych wyników. Typeform oferuje zaawansowane funkcje raportowania i analizy danych, dzięki czemu można dokładnie przeanalizować uzyskane odpowiedzi i wykorzystać je w celu podejmowania decyzji biznesowych.

Warto również zwrócić uwagę na integracje, które oferuje Typeform. Narzędzie to pozwala na integrację z innymi popularnymi narzędziami, takimi jak Mailchimp czy Zapier, co ułatwia proces zbierania danych i automatyzuje wiele działań.

5. Microsoft Forms

Microsoft Forms to narzędzie, które integruje się z pakietem biurowym Microsoft Office. Oferuje ono szablony ankiet, które można dostosować do swoich potrzeb. Narzędzie to jest bardzo proste w użyciu i pozwala na szybkie stworzenie ankiety, bez potrzeby pisania kodu. Można w nim wybrać różne typy pytań, takie jak jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, czy pytania otwarte. Ponadto, Microsoft Forms pozwala na łatwe udostępnianie ankiety poprzez link lub osadzenie jej na stronie internetowej. Dzięki temu można szybko i łatwo zbierać opinie i informacje od użytkowników, co jest bardzo przydatne w prowadzeniu działalności czy projektów zespołowych. Narzędzie to cieszy się popularnością wśród użytkowników, którzy korzystają z innych produktów tej firmy, a jego prostota i funkcjonalność sprawiają, że warto rozważyć jego wykorzystanie.

6. Formstack

Formstack to wszechstronne narzędzie do tworzenia formularzy online. Dzięki niemu możesz łatwo dostosować formularze do swoich potrzeb i preferencji. Formstack oferuje wiele różnych funkcji, takich jak automatyzacja procesów, integracja z różnymi narzędziami i wiele innych.

Jedną z najważniejszych zalet Formstack jest to, że pozwala on na łatwe zbieranie informacji od swoich klientów i użytkowników. Dzięki temu możesz poznać swoją grupę docelową i dostosować swoje produkty i usługi do ich potrzeb. Ponadto, Formstack wyróżnia się na tle innych narzędzi dzięki swojemu bogatemu zestawowi funkcji. Możesz na przykład łatwo integrować go z innymi narzędziami czy też automatyzować swoje procesy biznesowe.

Warto również zwrócić uwagę na to, że Formstack jest łatwy w użyciu i zapewnia intuicyjny interfejs. Dzięki temu nie musisz być specjalistą od technologii, aby korzystać z tego narzędzia. Bez względu na to, czy potrzebujesz prostego formularza kontaktowego, czy też bardziej zaawansowanego narzędzia do zbierania danych, Formstack jest w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.

7. Grafity Forms

Gravity Forms to wtyczka dla WordPressa, która pozwala na tworzenie niestandardowych formularzy i ankiet, które można dostosować do własnych potrzeb. Wtyczka ta oferuje wiele różnych opcji, które umożliwiają użytkownikom WordPressa tworzenie formularzy, które są dopasowane do ich specyficznych wymagań. W ramach tej wtyczki można również dodać niestandardowe pola i wybrać z różnych szablonów. Nie tylko to, narzędzie to cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników WordPressa, którzy szukają łatwego i intuicyjnego sposobu na tworzenie formularzy i ankiet, które pomogą im w zbieraniu informacji i interakcji z ich odbiorcami.

8. Zoho Survey

Zoho Survey to narzędzie do tworzenia zaawansowanych ankiet online. Oferuje wiele różnych funkcji, które pozwalają na dostosowanie ankiet do indywidualnych potrzeb. Dzięki Zoho Survey można nie tylko zaprojektować sam formularz, ale także skonfigurować cały proces zbierania odpowiedzi.

Narzędzie to oferuje wiele możliwości dostosowywania ankiet, takich jak zmiana kolorów, dodawanie własnego logo czy personalizacja treści pytania. Ponadto, Zoho Survey umożliwia integrację z różnymi narzędziami takimi jak e-mail, CRM czy platformy społecznościowe.

Jedną z najważniejszych cech wyróżniających Zoho Survey na tle innych narzędzi do tworzenia ankiet jest elastyczność. Dzięki temu, że ankiety można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, są one bardziej skuteczne w pozyskiwaniu odpowiedzi. Dodatkowo, Zoho Survey umożliwia automatyzację procesu przetwarzania odpowiedzi, co pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić pracę.

9. Qualtrics

Qualtrics to platforma, która oferuje wiele różnorodnych funkcji, takich jak dostosowywanie formularzy, integracja z różnymi narzędziami i automatyzacja procesów. Narzędzie to wyróżnia się na tle innych dzięki swojemu bogatemu zestawowi funkcji i możliwości integracji z innymi narzędziami. Na przykład, dzięki integracji z narzędziami analitycznymi, takimi jak Google Analytics, Qualtrics umożliwia dokładniejsze śledzenie zachowań użytkowników i analizowanie danych. Ponadto, narzędzie to oferuje również wiele opcji dostosowywania formularzy, takich jak zmiana kolorów, dodawanie logotypów i zmiana układu. Wreszcie, Qualtrics umożliwia łatwe automatyzowanie procesów, takich jak wysyłanie ankiet i raportowanie wyników. Dzięki tym funkcjom, Qualtrics jest jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia i zarządzania ankietami oraz badaniami online.

10. KwikSurveys

KwikSurveys to narzędzie, które oferuje łatwe w użyciu formularze i ankietki. Dzięki temu narzędziu, możesz szybko i łatwo stworzyć ankiety z rozmaitymi pytaniami i odpowiedziami, a także dostosować wygląd swojego formularza, dodać niestandardowe pola i wybrać z różnych szablonów. Co więcej, KwikSurveys oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak automatyczne przypisywanie punktów za odpowiedzi, dzielenie ankiet na sekcje, a nawet możliwość przesyłania wiadomości e-mail z wynikami ankiety. Jeśli potrzebujesz narzędzia, które pozwoli Ci szybko i sprawnie przeprowadzić ankietę, KwikSurveys jest świetnym wyborem.

Dlaczego warto poszukać alternatywy dla Google Forms?

Google Forms to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do tworzenia formularzy. Możesz używać tych formularzy do stron docelowych, formularzy online, formularzy biznesowych, ankiet, quizów, opinii o produktach, ankiet online czy konkursów.

Istnieje jednak kilka istotnych powodów, dla których Google Forms nie są najlepszym wyborem:

 1. Ograniczenia funkcjonalne: Google Forms oferuje podstawowe funkcje, ale w niektórych przypadkach może brakować bardziej zaawansowanych narzędzi. Jeśli potrzebujesz bardziej rozbudowanych funkcji, warto poszukać alternatywnego narzędzia.
 2. Bezpieczeństwo danych: Jeśli zbierasz wrażliwe informacje, takie jak dane osobowe lub informacje finansowe, musisz upewnić się, że Twoje dane są bezpieczne. Niektóre alternatywy oferują lepsze zabezpieczenia danych niż Google Forms.
 3. Personalizacja: Jeśli chcesz dopasować ankietę do swojego wizerunku marki, lub do specyficznych potrzeb Twojej organizacji, może być trudno zrobić to za pomocą Google Forms. Alternatywne narzędzia często pozwalają na większą personalizację.
 4. Integracja: Jeśli korzystasz z innych narzędzi lub platform, takich jak CRM czy narzędzia do automatyzacji marketingu, warto poszukać alternatyw, które oferują integracje z tymi narzędziami.
 5. Wizualizacja danych: Jeśli potrzebujesz szybko i łatwo wizualizować wyniki ankiet, niektóre alternatywy oferują bardziej zaawansowane narzędzia do prezentacji danych niż Google Forms.

Podsumowując, warto poszukać alternatyw dla Google Forms, jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, lepszych zabezpieczeń danych, większej personalizacji, integracji z innymi narzędziami lub lepszej wizualizacji danych.