Edytor testów Interankiety
Edytor testów Interankiety

W dzisiejszych czasach tworzenie testów online stało się bardzo popularne, zarówno wśród nauczycieli, jak i przedsiębiorców. Dzięki temu narzędziu można szybko i łatwo ocenić wiedzę uczniów, pracowników czy klientów. Jednak wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia testów online może być trudny, dlatego przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych narzędzi, które pomogą Ci w stworzeniu profesjonalnych i skutecznych testów online.

Narzędzia do tworzenia testów online różnią się między sobą funkcjonalnościami, interfejsem, ceną czy też dostępnością. Dlatego warto zastanowić się, jakie cechy są dla nas najważniejsze i jakie narzędzie będzie najlepiej odpowiadało naszym potrzebom.

Te bezpłatne narzędzia do tworzenia testów online oferują szereg funkcji, od podstawowych opcji pytań i odpowiedzi po bardziej zaawansowane narzędzia analityczne. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi i konfigurowalnym szablonom możesz łatwo tworzyć testy i quizy pasujące do Twojej marki i spełniające standardy branżowe.

Testy wiedzy dla pracowników

Badania poziomu wiedzy pracowników lub testy kompetencyjne są często wykorzystywane przez firmy do oceny wiedzy zdobytej podczas różnych szkoleń i wykładów. Takie testy mogą być udostępniane online uczestnikom szkoleń zaraz po ich zakończeniu i wykonywane na komputerach, tabletach lub smartfonach. Działy HR wykorzystują testy online do selekcji najlepszych kandydatów na stanowiska oraz do weryfikacji wiedzy wymaganej na danym stanowisku. Taka forma oceny jest mniej stresująca dla nowych kandydatów niż tradycyjne testy pisemne lub rozmowy weryfikacyjne.

Testy wiedzy dla uczniów

W szkołach i uczelniach, testy online są często stosowane jako forma sprawdzania wiedzy. Ich przeprowadzenie jest łatwiejsze i szybsze niż przygotowanie tradycyjnego testu pisemnego. Testy online można przeprowadzać zaraz po zakończeniu zajęć. Zadania domowe można również wykonywać w formie testów wiedzy, co pozwala uczniom w atrakcyjny sposób utrwalać zdobytą wiedzę.

5 najlepszych bezpłatnych narzędzi do tworzenia testów online

 1. Interankiety
 2. Google Forms
 3. Kahoot!
 4. Webankieta
 5. Formative

Interankiety- Twórz testy wiedzy, które są angażujące i piękne

Interankiety, to jedno z najlepszych dostępnych bezpłatnych narzędzi ankietowych. Dzięki interfejsowi przypominającemu czat, do którego można uzyskać dostęp z wygodnego smartfona, Interankiety zmieniają sposób przeprowadzania testów wśród uczniów czy pracowników.

Dowiedz się, dlaczego Interankiety są uważane za jedno z najlepszych programów do testów online:

 1. Są łatwe w użyciu – Interankiety posiadają intuicyjny interfejs, który pozwala na tworzenie testów w prosty i szybki sposób. Nie wymagają one skomplikowanej konfiguracji ani specjalnych umiejętności technicznych, co czyni je bardzo dostępnymi.
 2. Umożliwiają personalizację – Interankiety pozwalają na dostosowanie pytań i odpowiedzi do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można wybierać spośród różnych typów pytań, dodawać obrazy, filmy czy linki do stron internetowych, co pozwala na stworzenie bardziej interaktywnych i angażujących testów.
 3. Automatycznie przetwarzają wyniki – Interankiety oferują automatyczne przetwarzanie wyników. Oznacza to, że po zakończeniu testu, wyniki są od razu dostępne dla użytkownika, co pozwala na szybką analizę i interpretację.
 4. Umożliwiają łatwe udostępnianie – Interankiety można łatwo udostępniać za pomocą linku lub kodu QR, co ułatwia dystrybucję testów i ankiet wśród uczniów, pracowników lub klientów.
 5. Zapewniają anonimowość – Interankiety pozwalają na anonimowe przeprowadzenie testu lub ankiety, co pozwala na uzyskanie szczerych odpowiedzi od uczestników.
 6. Branding: Interankiety pozwalają na pełne spersonalizowanie testów za pomocą logo i kolorów własnej marki.

2. Google Forms

Google Forms – to darmowe narzędzie od Google, które umożliwia tworzenie testów, ankiet i quizów online. Jedną z głównych zalet korzystania z Formularzy Google jest to, że są bezpłatne i łatwo dostępne. Każdy, kto ma konto Google, może go użyć do stworzenia profesjonalnie wyglądającej testy bez żadnych kosztów. Ponadto oferuje szeroką gamę konfigurowalnych typów pytań, w tym wielokrotnego wyboru, pola wyboru, krótkiej odpowiedzi i innych. Formularze Google umożliwiają także twórcy dodawanie obrazów, filmów i innych multimediów w celu ulepszenia ankiety. Jest przyjazny dla użytkownika i nie wymaga znajomości kodowania, dzięki czemu jest dostępny dla każdego. Niemniej Google Forms nie zapewnia zaawansowanych funkcji, takich jak przypisywanie punktów za częściowe odpowiedzi czy personalizowanie wyglądu.

3. Kahoot!

Kahoot! – to platforma, która pozwala na tworzenie interaktywnych quizów i gier edukacyjnych. Zalety to atrakcyjna grafika, wciągająca forma, możliwość dostosowania quizów do indywidualnych potrzeb oraz udostępniania ich online. Kahoot! nie zapewnia możliwości dodawania obrazów, filmów i tekstu oraz ograniczenie liczby uczestników do 50 w darmowej wersji.

4. Webankieta

Webankieta to bezpłatne narzędzie online, które umożliwia tworzenie różnego rodzaju ankiet i testów. Jest to bardzo przyjazne dla użytkownika i intuicyjne narzędzie, które pozwala na szybkie i łatwe tworzenie pytań w różnych formatach.

Jednym z głównych atutów Webankiety jest możliwość tworzenia pytań w wielu formatach, takich jak jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, rankingowe, czy też pytania otwarte. Narzędzie to umożliwia również łatwe dodawanie obrazków, filmów i plików audio do pytań, co pozwala na jeszcze bardziej zaawansowane testy. Jedną z wad Webankiety może być brak zaawansowanych funkcji, takich jak możliwość wstawienia kodu HTML lub dodanie niestandardowych pól w ankiecie

5. Formative

Formative to platforma edukacyjna, która umożliwia tworzenie testów, ankiet i kwestionariuszy. Jedną z jej największych zalet jest możliwość tworzenia pytań w różnych formatach, co pozwala na zwiększenie zaangażowania uczniów i poziomu interaktywności w procesie uczenia się. Na przykład, przeciąganie i upuszczanie elementów, rysowanie lub zaznaczanie obszarów umożliwia uczniom interaktywną naukę, co zwiększa ich zainteresowanie i motywację. Automatyczne przetwarzanie wyników to kolejna duża zaleta Formative, ponieważ pozwala na szybkie uzyskanie wyników testu bez konieczności ręcznego sprawdzania każdego z pytania. Umożliwia to na szybkie i łatwe określenie poziomu wiedzy uczniów.

Jednak wady platformy Formative to brak możliwości dostosowania quizów do indywidualnych potrzeb. Ponadto, w przypadku bardziej skomplikowanych pytań, np. związanych z matematyką, niektóre funkcje mogą być ograniczone, co może wpłynąć na efektywność procesu uczenia się.

Jak wybrać odpowiednie narzędzie do testów online

Czy szukasz idealnego oprogramowania do tworzenia testów, które pomoże Ci przeprowadzić interaktywne i angażujące testy, które zmienią zasady gry? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce! Ale przy tak wielu opcjach wybór odpowiedniego dla siebie może być przytłaczający. Oto kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji:

 • Szablony ankiet: nikt nie ma czasu na tworzenie testów od podstaw! Upewnij się, że wybierasz narzędzie do testów, które oferuje różnorodne gotowe do użycia szablony testów.
 • Personalizacja: Chcesz, aby Twoje testy wyróżniały się i przyciągały więcej odpowiedzi? Poszukaj narzędzia do tworzenia testów, które umożliwia łatwe dostosowywanie testów takie jak zmiana kolorów, czcionek i logo, aby pasowały do marki Twojej firmy.
 • Logika pomijania i rozgałęziania: aby Twój test wyglądał profesjonalnie, upewnij się, że ma funkcję logiki pomijania i rozgałęziania. To sprytne narzędzie sprawia, że niektóre pytania pojawiają się tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki, a nieistotne pytania są pomijane, co pomaga uzyskać właściwą informację zwrotną.
 • Typy pytań: różne testy wymagają różnych typów pytań, aby uzyskać szczegółowe informacje zwrotne. Wybierz narzędzie do tworzenia testów, które umożliwia dodawanie szeregu typów pytań, takich jak skale ocen, skale Likerta, tak/nie, pola wyboru i pytania wielokrotnego wyboru.
 • Analityka i raportowanie: bardzo ważne jest, aby wybrać narzędzie do tworzenia testów, które zapewnia łatwe do odczytania i gotowe do prezentacji raporty zebranych danych. Dzięki kalkulacji w teście możesz szybko analizować odpowiedzi respondentów i prezentować wyniki w efektywny sposób.
 • Cena: Oczywiście cena jest zawsze kluczowym czynnikiem przy wyborze najlepszego narzędzia do tworzenia testów. Upewnij się, że wybierasz narzędzie, które jest opłacalne i oferuje bezpłatną wersję testową, abyś mógł wypróbować przed zakupem.

Biorąc pod uwagę te czynniki, z pewnością znajdziesz idealne narzędzie do tworzenia angażujących testów online, które w atrakcyjny sposób pozwolą Ci weryfikować wiedzę respondentów i uzyskać natychmiastowe wyniki.