Najlepsze ankiety online prezentują się świetnie na każdym urządzeniu

Tworzenie skutecznej ankiety wymaga właściwego narzędzia. Aby uzyskać cenne i dokładne odpowiedzi, ważne jest wiele aspektów takich jak dostępne typy pytań, sposoby udostępniania, reguły przejść, integracje i wygląd formularzy ankiet. Ponadto nie chcesz tracić czasu na naukę narzędzia. Chcesz od razu przejść do tworzenia, więc prostota użytkowania odgrywa również kluczową rolę.

Na rynku istnieje bardzo dużo programów do tworzenia ankiet. Najwięcej można spotkać w języku angielskim. Kolejnym wyróżnikiem jest oferowane wsparcie. Duże firmy w podstawowych planach nie oferują szybkiego wsparcia, a w przypadku Google, możemy tylko polegać na dokumentach pomocy.

Warto też zwrócić na możliwość darmowego programu do ankietowania. Wiele firm oferuje pakiet darmowy lub bezpłatny okres testowy. Pozwala to na pełne sprawdzenie możliwości narzędzia przed zakupem.

Oto zestawienie najlepszych programów do tworzenia ankiet online. Są tu zaprezentowane nowe programy, jak znane od wielu lat.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do ankiet

 1. Interankiety
 2. Typeform
 3. Google Forms
 4. Microsoft Forms
 5. SurveyMonkey
 6. SurveySparrow
 7. ZohoSurveys
 8. Alchemer

1. Interankiety

Edytor ankiet – Interankiety

Interankiety zostały stworzone w Polsce i oferują najlepsze narzędzie do przeprowadzania ankiet online. Interankiety są niewiarygodnie proste w obsłudze dzięki interfejsowi przypominającemu program PowerPoint.

Wyjątkowe funkcje Odkryj, dlaczego Interankiety jest uważany za jeden z najlepszych programów do tworzenia ankiet online dzięki tym funkcjom:

 • Darmowe ankiety: wykorzystaj darmowe konto do przetestowania narzędzia, bez zobowiązań i bez podawania danych płatniczych.
 • Branding: personalizuj swoje ankiety poprzez dodanie logo i kolorów swojej marki.
 • Dostosowanie: dostosuj wygląd swoich ankiet przy użyciu niestandardowego CSS i szablonów.
 • Oceny wydajności: popraw wydajność pracowników dzięki oprogramowaniu do oceny 360 stopni.
 • Automatyzacja: zautomatyzuj procesy i wysyłaj cyklicznie automatycznie ankiety do swoich odbiorców.
 • Wiele opcji udostępniania: wybierz spośród wielu opcji udostępniania swoich ankiet. Wstaw ankietę na stronę, wyślij za pomocą e-mail lub SMS.

Dzięki kompleksowym raportom analitycznym i spostrzeżeniom, zrozumienie danych z ankiet nigdy nie było łatwiejsze.

2. Typeform

Edytor formularzy Typeform

Typeform pozwala na tworzenie interaktywnych ankiet, które mogą przyciągnąć większą uwagę i zaangażowanie respondentów. Użytkownicy mają dostęp do różnych opcji projektowania i personalizacji, co pozwala na dostosowanie wyglądu ankiety do własnych potrzeb. Ponadto, Typeform oferuje łatwy w użyciu interfejs użytkownika i intuicyjne narzędzia, dzięki czemu użytkownicy bez problemu mogą tworzyć ankiety bez potrzeby korzystania z kodowania.

Niemniej jednak, jednym z największych problemów z jakimi borykają się użytkownicy Typeform jest cena abonamentu. Narzędzie oferuje jedynie kilka darmowych ankiet miesięcznie, a kolejne są płatne. Niektórzy użytkownicy narzekają również na niedoskonałości w projektowaniu ankiety oraz na małą elastyczność w dostosowywaniu układu i funkcji. Ponadto, w niektórych przypadkach ankiety typu „scrolling” mogą być trudne do wypełnienia na urządzeniach mobilnych.

Mimo tych problemów, Typeform jest nadal popularnym narzędziem do tworzenia ankiet, dzięki swojej łatwości obsługi i bogatej funkcjonalności. Jest również uznawany za jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia ankiet i formularzy online.

3. Google Forms

Google Forms edytor

Google Forms to narzędzie online, które umożliwia tworzenie interaktywnych ankiet i formularzy. Jest to darmowe narzędzie oferowane przez Google, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo i szybko tworzyć ankiety i zbierać opinie od swoich klientów czy odbiorców. Google Forms oferuje różne funkcje, takie jak pytania wielokrotnego wyboru, pola tekstowe, obrazki i filmy, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować ankiety do swoich potrzeb.

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy Google Forms, jest brak elastyczności w projektowaniu ankiety. Opcje personalizacji są dość ograniczone w porównaniu do innych narzędzi, co może ograniczyć kreatywność w projektowaniu ankiety. Ponadto, Google Forms oferuje relatywnie mało opcji integracji z innymi narzędziami, co może być problematyczne dla niektórych użytkowników.

Mimo tych problemów, Google Forms jest nadal popularnym narzędziem ze względu na swoją prostotę i łatwość obsługi. Google Forms oferuje również funkcję udostępniania ankiety w różnych formatach, co ułatwia dostęp do opinii respondentów. Dzięki temu narzędziu, użytkownicy mogą szybko i łatwo zbierać opinie, co jest niezbędne do prowadzenia biznesu czy działalności nauczycielskiej.

4. Microsoft Forms

Edytor Microsoft Forms

Microsoft Forms to narzędzie online, które umożliwia tworzenie interaktywnych ankiet i formularzy. Jest to narzędzie oferowane przez Microsoft, które jest dostępne dla użytkowników platformy Office 365. Microsoft Forms oferuje różne funkcje, takie jak pytania wielokrotnego wyboru, pola tekstowe, obrazki i filmy, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować ankiety do swoich potrzeb.

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy Microsoft Forms, jest brak funkcji personalizacji. Opcje personalizacji są dość ograniczone w porównaniu do innych narzędzi, co może ograniczyć kreatywność w projektowaniu ankiety. Ponadto, Microsoft Forms oferuje relatywnie mało opcji integracji z innymi narzędziami, co może być problematyczne dla niektórych użytkowników.

Innym problemem, z jakim mogą się borykać użytkownicy Microsoft Forms, jest ich uzależnienie od platformy Office 365. Aby korzystać z Microsoft Forms, użytkownicy muszą mieć subskrypcję Office 365. To może być problematyczne dla użytkowników, którzy nie korzystają z platformy Office 365.

Mimo tych problemów, Microsoft Forms jest nadal popularnym narzędziem ze względu na swoją prostotę i łatwość obsługi. Microsoft Forms oferuje również funkcję integracji z innymi narzędziami platformy Office 365, co ułatwia dostęp do opinii respondentów. Dzięki temu narzędziu, użytkownicy mogą szybko i łatwo zbierać opinie, co jest niezbędne do prowadzenia biznesu czy działalności nauczycielskiej.

5. SurveyMonkey

Edytor ankiet Survey Monkey

SurveyMonkey to popularne narzędzie online do tworzenia ankiety, które umożliwia zbieranie opinii i danych od respondentów. Jest to łatwe w użyciu narzędzie, które oferuje wiele funkcji, takich jak pytania wielokrotnego wyboru, pytania otwarte, skalowanie i inne.

Jednym z największych problemów związanych z SurveyMonkey jest koszt. Darmowa wersja narzędzia oferuje tylko podstawowe funkcje, a użytkownicy, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych funkcji, muszą zapłacić za subskrypcję. Wysokie koszty mogą być problemem dla małych firm i osób prywatnych, które chcą korzystać z tego narzędzia.

Innym problemem, z jakim mogą się borykać użytkownicy SurveyMonkey, jest ograniczona liczba pytań i odpowiedzi w ramach darmowej wersji. To może być problematyczne dla użytkowników, którzy potrzebują zbierania większej ilości danych lub chcą przeprowadzić bardziej zaawansowane badania.

SurveyMonkey oferuje również ograniczone opcje personalizacji, co może ograniczyć kreatywność w projektowaniu ankiety. Ponadto, integracja z innymi narzędziami może być problematyczna i wymagać dodatkowych kosztów lub umiejętności technicznych.

6. SurveySparrow

Edytor Survey Sparrow

Survey Sparrow to nowoczesne narzędzie służące do tworzenia ankiet, które oferuje interaktywne i łatwe w obsłudze funkcje. Narzędzie to umożliwia tworzenie ankiet w różnych formatach, w tym quizów, formularzy i ankiet opartych na NPS.

Jednym z największych problemów związanych z Survey Sparrow jest cena. W porównaniu do niektórych innych narzędzi do tworzenia ankiet, Survey Sparrow może być droższy, co może stanowić problem dla mniejszych firm lub osób prywatnych, które mają ograniczony budżet.

Innym problemem jest brak niektórych zaawansowanych funkcji, które są dostępne w innych narzędziach. Survey Sparrow oferuje podstawowe funkcje, takie jak pytania wielokrotnego wyboru, skalowanie i pytania otwarte, ale może brakować niektórych bardziej zaawansowanych funkcji, które są potrzebne do przeprowadzenia bardziej zaawansowanych badań.

7. Zoho Surveys

Edytor ankiet Zoho Surveys

Zoho Surveys to narzędzie do tworzenia ankiety online, które umożliwia użytkownikom tworzenie profesjonalnych ankiet i zbieranie informacji w sposób łatwy i intuicyjny. Zoho Surveys oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak niestandardowe pytania, szablony, integracje z innymi narzędziami i raportowanie.

Jednym z największych problemów związanych z Zoho Surveys jest ograniczona ilość darmowych ankiet i odpowiedzi, co może stanowić problem dla użytkowników, którzy mają ograniczony budżet. Ponadto, narzędzie może być nieco bardziej skomplikowane w obsłudze w porównaniu z niektórymi innymi narzędziami do tworzenia ankiet.

8. Alchemer

Edytor Alchemer

Alchemer to narzędzie do tworzenia ankiety online, które oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak personalizacja, testowanie A/B i zaawansowane raportowanie. Narzędzie to jest popularne wśród dużych firm i korporacji, ponieważ oferuje duże możliwości w zakresie integracji i dostosowywania ankiety do specyficznych potrzeb biznesowych.

Jednym z największych problemów związanych z Alchemer jest to, że jest to narzędzie złożone i skomplikowane w obsłudze, co może odrzucać początkujących użytkowników. Ponadto, koszty Alchemer są relatywnie wysokie w porównaniu z niektórymi innymi narzędziami do tworzenia ankiet, co może stanowić problem dla użytkowników z ograniczonym budżetem.

Innym problemem związanym z Alchemer jest to, że często wprowadza zmiany w interfejsie użytkownika i funkcjonalnościach, co może być frustrujące dla użytkowników, którzy muszą się nauczyć nowych funkcji.