Ankieta na TikTok

Interakcja z obserwatorami to jeden z najprostszych sposobów na utrzymywanie szerokich zasięgów w social mediach. Najczęściej kontakt z publicznością uzyskuje się poprzez organizację transmisji na żywo, jednakże istnieją również inne sposoby, które mogą pomóc nam w osiągnięciu wysokich zasięgów. W przypadku TikToka możemy zrobić ankietę, która pozwoli nam na zaangażowanie większej liczby osób, co z kolei zwiększy rozpoznawalność naszego profilu. Dlaczego warto się na to zdecydować? Przede wszystkim, ankieta na TikTok jest bardzo prosta do przygotowania i łatwo można ją dostosować do naszych potrzeb. Możemy wybrać interesujący nas temat oraz styl pytania, co pozwoli na przyciągnięcie uwagi naszych obserwatorów. Co więcej, ankietę można również promować, co pozwoli na jeszcze większy zasięg.

Ankieta TikTok różni się od TikTok Ask i TikTok Q&A. TikTok Ask umożliwia zadawanie otwartych pytań, na które inni mogą odpowiedzieć, a włączenie TikTok Q&A umożliwia widzom zadawanie pytań na Twoim profilu lub podczas wideo na żywo.

Jak utworzyć ankietę TikTok w aplikacji mobilnej

Tworzenie ankiety TikTok to zasadniczo prosty proces, niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z systemem iOS, czy Android.

 1. Stuknij w przycisk Utwórz u dołu ekranu. Po nagraniu lub wybraniu klipu dotknij ikony naklejek u dołu ekranu.
 2. Stuknij w Ankieta. Spowoduje to przejście do obszaru pytań i odpowiedzi.
 3. Stuknij w pole Zadaj pytanie… i wprowadź pytanie ankiety. Aby edytować pytanie, kliknij je dwukrotnie. Możesz także zmienić odpowiedzi z Tak/Nie na To/Tamto, On/Jej, Gorąco/Nie lub dowolną kombinację według własnego uznania.
 4. Edytuj swój klip zgodnie z potrzebami. Gdy skończysz, dotknij Dalej lub Gotowe .
 5. Dodaj opis, okładkę i odpowiednie tagi do swoich ankiet, tak jak w przypadku innych filmów.
 6. Wybierz opcje udostępniania.
 7. Gdy skończysz, dotknij Opublikuj .
 8. Przejrzyj informacje ostrzegawcze w wyskakującym okienku, a następnie dotknij Opublikuj teraz, a Twoja ankieta zostanie udostępniona.

Jak przeglądać wyniki ankiety TikTok i zarządzać nimi

Głosy oddane, czas na podliczenie wyników. W końcu największą zabawą w ankiecie jest dowiedzenie się, na co ludzie głosowali.

 1. Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu paska narzędzi.
 2. Stuknij właśnie utworzony film ankiety.
 3. Stuknij w przycisk Wyświetl wyniki głosowania .

Tutaj możesz zobaczyć, ile osób obejrzało Twoją ankietę w porównaniu z liczbą faktycznie oddanych głosów i sposobem ich głosowania. Możesz także zobaczyć, ile polubień otrzymała Twoja ankieta, a także nawiązać kontakt z respondentami za pomocą komentarzy.

Jeśli chcesz dalej udostępniać ankietę większej liczbie osób, po prostu dotknij przycisku z trzema kropkami pod komentarzami i wybierz sposób udostępnienia ankiety.

Możesz także zapisać, przypiąć i zszyć ankietę. Istnieją opcje, które pozwalają dodać ją do ulubionych, edytować osoby oznaczone do udziału i dostosować ustawienia prywatności.

Ankieta na TikTok stworzona w zewnętrznym serwisie do tworzenia ankiet

Aby stworzyć ankietę w zewnętrznym serwisie, wystarczy założyć konto. Można to zrobić w łatwy sposób, korzystając z konta Google lub Facebooka. Dzięki temu nie trzeba pamiętać kolejnego hasła do użytku. Po utworzeniu konta, można zacząć tworzenie ankiety, co zajmuje zaledwie kilka minut. Rozpocznij tworzenie swoich ankiet na TikToka jeszcze szybciej dzięki gotowym szablonom. Wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twoich potrzeb i dostosuj go do potrzeb Twojej marki w kilka sekund. Po ukończeniu procesu tworzenia ankiety skopiuj link i wklej go do swojego opisu, by zacząć zbierać odpowiedzi. Ważne jest, aby przesyłać ankietę do odpowiedniego grona odbiorców, aby uzyskać jak najwięcej odpowiedzi i wyciągnąć cenne wnioski.

Załóż darmowe konto i zacznij zbierać odpowiedzi

Jak zrobić ankietę na TikTok? Kilka przydatnych wskazówek

Ankiety to doskonały sposób na interakcję z Twoją publicznością na TikToku. Dzięki nim możesz poznać preferencje i opinie swoich obserwatorów, co pozwoli Ci lepiej dopasować treści do ich oczekiwań. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć skuteczną ankietę na TikToku:

 1. Wybierz temat, który jest dla Twojej publiczności interesujący.
 2. Przygotuj pytania, które pozwolą Ci poznać opinie i preferencje Twoich obserwatorów.
 3. Zachęć swoją publiczność do wypełnienia ankiety. Możesz to zrobić poprzez umieszczenie linku do ankiety w opisie swojego filmu lub poprzez dodanie interaktywnego przycisku do swojego filmu.
 4. Wynagrodź swoją publiczność za wypełnienie ankiety. Możesz zrobić to na przykład poprzez podziękowanie za udział w ankiecie lub poprzez ujawnienie wyników ankiety w kolejnym filmie.
 5. Daj swoim obserwatorom motywację do wzięcia udziału w ankiecie, np. obiecując, że opublikujesz wyniki lub wybierzesz jedną osobę, która otrzyma nagrodę.
 6. Promuj ankietę na swoim profilu TikToka i innych kanałach społecznościowych, aby zwiększyć zasięg i przyciągnąć więcej osób do wzięcia udziału.

Pamiętaj, że ankiety to nie tylko sposób na poznanie opinii swojej publiczności, ale również doskonała okazja do zwiększenia zaangażowania Twoich obserwatorów na TikToku.

Uzyskaj wysokiej jakości opinie dzięki ankietom TikTok

Niezależnie od tego, czy jesteś pełnoetatowym twórcą TikTok, czy po prostu zwykłym użytkownikiem, możesz użyć ankiet, aby wypróbować opinie innych użytkowników TikTok. Możesz przeprowadzić tyle ankiet, ile chcesz, pod warunkiem, że jesteś wystarczająco kreatywny, aby zachować ich świeżość i zaangażowanie.

Możesz także przesyłać swoje ankiety TikTok do innych wiodących sieci społecznościowych. Dzięki temu uzyskasz dostęp do nowych informacji i poszerzysz grono swoich odbiorców.