Tworzenie ankiet Google jest bezpłatne, jedynym warunkiem jest posiadanie konta Google.
Tworzenie ankiet Google jest bezpłatne, jedynym warunkiem jest posiadanie konta Google.

Google Forms to potężne narzędzie, które pozwala szybko i łatwo tworzyć ankiety, quizy i ankiety. Zapewniają prosty interfejs, który umożliwia tworzenie i rozpowszechnianie ankiet wśród odbiorców w kilku prostych krokach. Dzięki intuicyjnemu projektowi i niezawodnym funkcjom możesz tworzyć i dostosowywać ankiety w celu zbierania danych czy opinii od odbiorców. Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, sprzedawcą czy właścicielem firmy, Formularze Google mogą pomóc Ci w tworzeniu atrakcyjnych ankiet, które dostarczają przydatnych informacji.

Google Forms – co to takiego?

Google Forms to narzędzie stworzone przez firmę Google, które umożliwia tworzenie i udostępnianie ankiet online. Dzięki Google Forms możesz szybko i łatwo stworzyć kwestionariusz, który może służyć do zbierania informacji od ludzi na różne tematy. Narzędzie umożliwia tworzenie pytań otwartych i zamkniętych, wybór wielu odpowiedzi, tworzenie tabel i skali ocen. Wszystkie odpowiedzi zebrane w formularzu są zapisywane w arkuszu Google, który można analizować i wykorzystywać do tworzenia raportów. Google Forms jest bezpłatny i łatwy w użyciu, a także może być dostępny na różnych urządzeniach mobilnych i komputerach.

Do czego można wykorzystać Google Forms?

Formularze Google to wszechstronne narzędzie, które znajduje zastosowanie w licznych dziedzinach.

 1. Zbieranie opinii od klientów – możesz stworzyć ankietę, aby zbierać opinie od swoich klientów na temat jakości swoich produktów lub usług.
 2. Planowanie wydarzeń – możesz stworzyć formularz z zapytaniem, kto chce wziąć udział w Twoim wydarzeniu, jakiego rodzaju jedzenie powinno być podawane, lub czy potrzebują jakiejś pomocy przy dojeździe.
 3. Badanie rynku – możesz wykorzystać formularze do badania preferencji konsumentów na rynku, a także do oceny zainteresowania Twoim produktem lub usługą.
 4. Tworzenie quizów i testów – możesz stworzyć quiz lub test, aby sprawdzić wiedzę swoich pracowników lub studentów.
 5. Rekrutacja pracowników – możesz stworzyć formularz, aby zbierać informacje od potencjalnych kandydatów na stanowiska w Twojej firmie.
 6. Rejestracja na kursy – możesz stworzyć formularz, aby zbierać informacje od uczestników chętnych do uczestnictwa w Twoim kursie.
 7. Planowanie podróży – możesz stworzyć formularz, aby zbierać informacje od osób, które chcą się z Tobą wybrać w podróż, np. gdzie chcą jechać i jakie są ich preferencje dotyczące zakwaterowania.
 8. Monitorowanie postępów projektów – możesz wykorzystać formularze do monitorowania postępów projektów, pytać o status projektów oraz zbierać opinie na temat projektu od zespołu lub klientów.

W zasadzie, Google Forms może być używany do zbierania informacji na każdy możliwy temat i w każdej branży, gdzie potrzebne są dane, opinie, sugestie lub feedback.

Jakie są najważniejsze funkcje Ankiety Google?

 1. Tworzenie ankiet i formularzy – Google Forms umożliwia tworzenie ankiet i formularzy za pomocą różnych typów pytań, takich jak: pytania otwarte, zamknięte, wielokrotnego wyboru, skala ocen i wiele innych.
 2. Dostosowywanie ankiet i formularzy – możesz dostosować swoje ankiety i formularze poprzez zmianę koloru tła, dodawanie własnego logo lub obrazów, a także wybór własnych czcionek.
 3. Udostępnianie ankiet i formularzy – po utworzeniu swojej ankiety lub formularza, możesz udostępnić go na różne sposoby, takie jak udostępnienie linku lub dodanie formularza do strony internetowej.
 4. Odbieranie odpowiedzi – Google Forms umożliwia odbieranie odpowiedzi na wiele sposobów, w tym przesyłanie odpowiedzi e-mailem lub wyświetlanie ich w arkuszu kalkulacyjnym.
 5. Analiza odpowiedzi – po zebraniu odpowiedzi na swoją ankietę lub formularz, możesz łatwo analizować dane w arkuszu kalkulacyjnym. Możesz przeprowadzać różne operacje, takie jak sortowanie i filtrowanie, aby lepiej zrozumieć swoje dane.
 6. Automatyzacja – Google Forms może być zintegrowany z innymi narzędziami Google, takimi jak Arkusze Google i Google Kalendarz, co umożliwia automatyzację pewnych procesów.
 7. Wiele wersji językowych – możesz tworzyć ankiety i formularze w wielu językach, co jest bardzo przydatne w przypadku ankietowania osób z różnych krajów i kultur.

Jak stworzyć ankietę w Google Forms krok po kroku?

 1. Zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do strony Google Forms (forms.google.com).
 2. Kliknij przycisk „+ Blank” lub „Nowy formularz”.
 3. Nadaj ankiecie nazwę, klikając na pole „Bez tytułu formularza” i wpisując swoją nazwę.
 4. Dodaj pytanie do ankiety, klikając na przycisk „Pytanie”. Wybierz rodzaj pytania, które chcesz dodać, np. pytanie otwarte lub zamknięte.
 5. Jeśli dodajesz pytanie zamknięte, wybierz rodzaj odpowiedzi, np. pojedynczy wybór, wielokrotny wybór, listę rozwijaną lub skalę ocen. Wpisz też możliwe odpowiedzi.
 6. Dodaj kolejne pytania w taki sam sposób.
 7. Możesz dostosować wygląd ankiety, wybierając opcję „Motyw” i wybierając motyw, który najlepiej pasuje do Twojego projektu.
 8. Wyślij ankietę, klikając na przycisk „Wyślij” w prawym górnym rogu. Możesz wybrać sposób wysłania ankietę, np. przesłać ją emailem lub udostępnić na stronie internetowej.
 9. Po zebraniu odpowiedzi na swoją ankietę, możesz zobaczyć i analizować wyniki, klikając na przycisk „Odpowiedzi”. Wyniki można wyświetlać w czasie rzeczywistym lub eksportować do programu arkuszy kalkulacyjnych, takiego jak Google Sheets.

Podczas procesu tworzenia ankiety w Google masz dostęp do różnych narzędzi, które nie tylko pomogą Ci w pracy, ale także pozwolą Ci na lepsze dostosowanie formularzy do Twoich potrzeb. Możesz np. skorzystać z opcji duplikowania pytań, aby szybciej tworzyć formularze lub dodać pole na wpisanie własnej odpowiedzi, co pozwoli na uzyskanie bardziej szczegółowych informacji. Możesz również stworzyć nowe sekcje, aby lepiej zorganizować swoją ankietę.

Co więcej, Google Forms pozwala na importowanie pytań z komputera oraz na dodawanie obrazów lub filmów, co pozwoli Ci na bardziej interaktywną ankietę.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Google Forms pozwala na przekształcenie ankiety w test. Wystarczy wejść w ustawienia formularza i zaznaczyć opcję „Zrób z tego test”, aby przypisać odpowiedziom wartości punktowe. Możesz także ustalić, czy użytkownicy otrzymają informację o nieprawidłowej odpowiedzi lub czy będą mogli edytować swoje odpowiedzi. Dzięki temu możesz stworzyć bardziej zaawansowane testy lub quizy dla Twoich użytkowników.

Jak sprawdzić i udostępnić wyniki ankiety?

Aby zobaczyć i udostępnić wyniki ankiety Google Forms, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do strony Google Forms (forms.google.com).
 2. Otwórz ankietę, której wyniki chcesz zobaczyć.
 3. Kliknij przycisk „Odpowiedzi” w górnym menu, a następnie wybierz „Podsumowanie odpowiedzi” lub „Arkusz kalkulacyjny”.
 4. „Podsumowanie odpowiedzi” wyświetli wyniki ankiety w formie wykresów i tabel, które łatwo odczytać i zrozumieć. Możesz użyć różnych narzędzi, takich jak filtrowanie i sortowanie, aby przeglądać odpowiedzi w sposób bardziej szczegółowy.
 5. „Arkusz kalkulacyjny” otworzy odpowiedzi ankietowe w programie Google Sheets, gdzie będziesz miał dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji analizy danych, takich jak obliczenia i wykresy.
 6. Aby udostępnić wyniki ankiety innym osobom, możesz użyć przycisku „Udostępnij” w prawym górnym rogu ekranu. Możesz udostępnić wyniki ankietowe za pomocą linku lub zaprosić osoby do przeglądania wyników z poziomu swojego konta Google.
 7. Możesz także wyeksportować wyniki ankiety do pliku PDF lub CSV, klikając na przycisk „Pobierz” w górnym menu.

To są podstawowe kroki, które należy wykonać, aby zobaczyć i udostępnić wyniki ankiety Google Forms. Warto pamiętać, że Google Forms oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak automatyczne powiadomienia i integracja z innymi narzędziami Google, które umożliwiają jeszcze lepszą analizę wyników ankietowych.

Wysyłanie dokładnie opracowanych ankiet lub umieszczanie ich na swojej stronie internetowej to świetny sposób na uzyskanie opinii od klientów, kontrahentów i członków społeczności internetowej na każdy temat. Co więcej, dzięki dostępowi do wbudowanych funkcji inteligentnych, możesz wygodnie wyciągać wnioski z analizowanych danych, co pozwoli Ci na podejmowanie bardziej trafnych decyzji biznesowych. Ponadto, wysyłając ankietę do swoich klientów, możesz zwiększyć ich zaangażowanie w Twoją markę, co przyczynia się do budowania lojalności i zwiększenia satysfakcji klientów.