Ankiety na Twitchu są jednym z najważniejszych sposobów, w jakie streamer może nawiązywać interakcję ze swoją społecznością. Od przewidywań dotyczących rozgrywki po drobne wyzwania, tematy do dyskusji i wiele więcej — dostarczają twórcom kreatywnym wielu możliwości zaangażowania fanów w wydarzenia na transmisji. Niemniej jednak, nie każdy jest w pełni zaznajomiony z procedurą przeprowadzania ankiet na Twitchu. Oto przegląd tego, co powinieneś zrobić, aby je przeprowadzić!

Czego potrzebujesz, aby stworzyć ankietę na Twitchu?

Ankieta na Twitchu stanowi doskonały sposób interakcji ze społecznością, ale aby stworzyć ankietę, musisz być przynajmniej Towarzyszem na Twitchu. Funkcja ta jest ograniczona do Towarzyszy i Partnerów. Aby osiągnąć status Partnera, musisz spełnić następujące kryteria:

 1. Co najmniej 8 godzin transmisji w ciągu ostatnich 30 dni.
 2. Co najmniej 7 unikalnych dni transmisji w ciągu ostatnich 30 dni.
 3. Średnio co najmniej 3 widzów jednocześnie w ciągu ostatnich 30 dni.
 4. Co najmniej 50 obserwujących.

Nie martw się jednak, jeśli jeszcze nie jesteś Partnerem. Możesz skorzystać z chatbotów do stworzenia ankiety nawet wtedy, gdy nie masz jeszcze tego statusu! Popularne narzędzia, takie jak Nightbot, oferują wiele funkcji czatu Twitcha dla osób rozwijających swoje kanały. W przeszłości musieliśmy umieszczać linki do ankiet na czacie, ale teraz mamy technologię, która pozwala nam to robić bez opuszczania strony.

Krótkie fakty dotyczące ankiety na Twitchu

 1. Możesz zadawać tylko jedno pytanie na raz.
 2. Musisz dodać co najmniej dwie odpowiedzi (w przeciwnym razie nie byłoby to ankietą!).
 3. Ankiet może trwać od jednej do dziesięciu minut.
 4. Możesz przeprowadzić zwykłą ankietę lub umożliwić dodatkowe głosowanie za pomocą bitów lub punktów kanału (a nawet usunąć opcję bezpłatnego głosowania).

Tworzenie ankiety na Twitchu: przewodnik krok po kroku

Krok 1: Przejdź do Pulpitu twórcy

Kliknij na swoje zdjęcie profilowe i przycisk „Pulpit twórcy”, aby przenieść się do pulpitu nawigacyjnego.

Krok 2: Utwórz nową akcję „Zarządzaj ankietą”

Na prawej stronie ekranu znajdź panele szybkiej akcji, a następnie kliknij znak plus, aby dodać nową akcję. Wybierz opcję „Zarządzaj ankietą”.

Krok 3: Skonfiguruj pytanie i odpowiedzi

Teraz powinno pojawić się menu „Utwórz nową ankietę”. Wprowadź pytanie i możliwe odpowiedzi. Nie zapomnij ustawić odpowiedniego czasu trwania! Domyślnie, czas trwania ankiety na Twitchu wynosi jedną minutę (60 sekund). Możesz również zezwolić innym na oddawanie dodatkowych głosów za pomocą punktów kanału lub bitów. To może jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie.

Ankieta na Twitchu stworzona w zewnętrznym serwisie

Możesz wstawić ankietę na Twitchu, stworzoną w serwisie interankiety, za pomocą prostego procesu.

 • Stwórz swoją ankietę, definiując pytania i odpowiedzi, które chcesz zebrać od swojej widowni na Twitchu.
 • Gdy już utworzysz ankietę, możesz skopiować link udostępniony przez serwis Interankiety. Następnie przejdź do panelu sterowania swojego kanału Twitch.
 • Na panelu sterowania Twitcha znajdź sekcję o nazwie „Kanał” lub „Ogłoszenia” (zależnie od układu panelu) i przejdź do edycji swojego posta. Wklej skopiowany kod lub link do treści posta na Twitchu, który chcesz opublikować.
 • Po wklejeniu ankietę na Twitcha, upewnij się, że opisujesz cel i instrukcje dotyczące ankiety, aby widzowie wiedzieli, jak wziąć w niej udział. Możesz również zachęcić swoją widownię do udostępniania ankiety innym i promować jej udział podczas swoich streamów.
 • Pamiętaj, że możesz spersonalizować swoją ankietę by dostosować ją do swoich prefencji czy tematyki samego badania.


Wzmacnianie zaangażowania na Twoim kanale Twitch za pomocą ankiet: Inspirowanie interakcji i budowanie społeczności

Ankiety na Twitchu są doskonałym narzędziem do zwiększenia zaangażowania na Twoim kanale i umożliwienia widzom interakcji podczas transmisji. Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania ankiet, które pomogą Ci budować społeczność. Oto kilka pomysłów, które mogą dostarczyć Ci inspiracji:

 1. Przewidywanie wyników: Możesz użyć funkcji ankiet w podobny sposób jak Prognozy punktów kanału. To właśnie popularność ankiet jako prognoz spowodowała dodanie tej funkcji. Czy to przewidzenie wyniku w lobby, wygrana rundy, czy też losy meczu Twojego kolegi z drużyny – wszystkie te tematy są doskonałe dla ankiet. Czy widzowie będą wątpić czy wierzyć? Możesz być pewien, że osoby, które zagłosowały na wynik, pozostaną z Tobą aż do końca gry.
 2. Wybór następnej gry: Nie wiesz, w co zagrać jako następne? Zapytaj swoich fanów o zdanie, aby większość widzów była zainteresowana kolejnym segmentem transmisji.
 3. Sondowanie tematów dyskusji: Bez względu na temat aktualnej rozmowy na czacie, możesz łatwo zwrócić uwagę na niego poprzez zadanie pytania w formie ankiety. To doskonały sposób na uzyskanie informacji zwrotnej od widzów i utrzymanie ich zaangażowania w dyskusję.

Ankiety na Twitchu są nie tylko interaktywne, ale także dają możliwość odkrywania preferencji i opinii swojej społeczności. Korzystaj z nich kreatywnie, aby wzbogacić swoje transmisje i budować jeszcze silniejsze więzi z widzami.