Historia interankiet

Nazywam się Karol Koronowicz, jestem założycielem i właścicielem interankiet.

Serwis powstał w 2011 roku na Politechnice Gdańskiej na wydziale ETI. Jako student stanąłem przed zadaniem stworzenia projektu inżynierskiego. Chciałem zrobić coś, co będzie można nazwać gotowym produktem, co będzie dawało realną wartość potencjalnym użytkownikom. Tak powstał pomysł stworzenia serwisu do przeprowadzania ankiet. W tamtym czasie nie znalazłem dobrego narzędzia do zbierania danych w Internecie.

Dzięki otrzymaniu wolnej ręki na realizację projektu już po 2 miesiącach serwis był gotowy. Wyróżniał się prostotą użytkowania, ale miał tylko 4 typy pytań. Zaraz po zakończeniu prac projekt został umieszczony w Internecie i już po niedługim czasie znaleźli się pierwsi jego użytkownicy.

Rosnąca popularność motywowała mnie do rozbudowywania projektu, lecz przez pierwsze kilka lat działalności było to tylko dodatkowe zajęcie. Z czasem projekt wciągnął mnie i kolejne osoby dołączyły do zespołu, aby rozwijać serwis.

Dziś interankiety to nie tylko przeprowadzanie ankiet. Nasi klienci wykorzystują narzędzie do zbierania danych na swoich stronach internetowych, przeprowadzania testów, quizów, organizacji zapisów na wydarzenia, przeprowadzania konkursów i głosowań. Duże firmy prowadzą badania satysfakcji, a prywatne osoby zapraszają gości na wesele.

Jesteśmy małą firmą i chcemy, aby tak pozostało. Mimo tego, że biuro mamy w Gdańsku to pracujemy w różnych miejscach Polski i Europy.

Mam nadzieje, że weźmiesz nasz produkt pod uwagę i będziemy mogli rozpocząć wieloletnią współpracę.


Karol Koronowicz, CEO and Founder
www.koronowicz.com
karol@interankiety.pl