Dowiedz się, jak głosowanie na żywo rewolucjonizuje wydarzenia, zwiększając zaangażowanie uczestników i interaktywność.
Dowiedz się, jak głosowanie na żywo wspiera wydarzenia, zwiększając zaangażowanie uczestników i interaktywność.

W dzisiejszych czasach organizowanie angażujących i interaktywnych wydarzeń jest kluczowe dla ich powodzenia. Tradycyjne metody komunikacji z publicznością często nie wystarczają, by utrzymać ich uwagę i zaangażowanie. Dlatego coraz więcej organizatorów sięga po nowoczesne technologie, które umożliwiają bezpośrednią interakcję z uczestnikami. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tej dziedzinie jest głosowanie online na żywo. W tym poście przyjrzymy się, czym jest głosowanie na żywo, jakie korzyści niesie dla organizatorów i uczestników oraz jak Fundacja Play Sustain wykorzystała Interankiety, aby uczynić swoje wydarzenie bardziej interaktywnym i angażującym.

Czym jest głosowanie na żywo?

Głosowanie na żywo to dynamiczna i interaktywna forma zbierania opinii uczestników w czasie rzeczywistym podczas różnego rodzaju wydarzeń, takich jak konferencje, prezentacje, spotkania firmowe czy festiwale. Dzięki nowoczesnym technologiom, głosowanie na żywo umożliwia natychmiastowe zaangażowanie publiczności, pozwalając im na oddanie głosu za pomocą smartfonów, tabletów lub komputerów. Proces ten jest zazwyczaj wspierany przez specjalne aplikacje i platformy online, które umożliwiają tworzenie i zarządzanie ankietami, a także prezentowanie wyników w czasie rzeczywistym. Głosowanie na żywo zwiększa interaktywność wydarzeń, pozwala na szybkie zbieranie feedbacku oraz sprawia, że uczestnicy czują się bardziej zaangażowani i mają bezpośredni wpływ na przebieg spotkania. Dzięki możliwości generowania kodów QR, proces oddawania głosów staje się jeszcze prostszy i bardziej dostępny, co dodatkowo zwiększa jego efektywność i popularność.

Na co zwrócić uwagę wybierając aplikację do przeprowadzenia głosowania na żywo?

Wybierając aplikację do przeprowadzenia głosowania na żywo, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które zapewnią płynne i efektywne doświadczenie dla wszystkich uczestników. Przede wszystkim, intuicyjność i łatwość obsługi są kluczowe – aplikacja powinna być prosta w nawigacji, aby nawet osoby mniej zaznajomione z technologią mogły z niej skorzystać bez problemu. Ważna jest również kompatybilność z różnymi urządzeniami i systemami operacyjnymi, aby każdy uczestnik mógł wziąć udział niezależnie od używanego sprzętu. Bezpieczeństwo i prywatność danych to kolejne istotne kryterium – upewnij się, że aplikacja stosuje odpowiednie zabezpieczenia, aby chronić dane użytkowników. Funkcjonalność i możliwości personalizacji również odgrywają znaczącą rolę; aplikacja powinna oferować różnorodne opcje głosowania i możliwość dostosowania interfejsu do specyfiki wydarzenia. Dodatkowo, wiele nowoczesnych aplikacji umożliwia wygenerowanie kodu QR, który uczestnicy mogą łatwo zeskanować swoimi smartfonami, co znacznie przyspiesza i ułatwia proces rozpoczęcia głosowania. Na koniec, warto zwrócić uwagę na wsparcie techniczne i dostępność pomocy w przypadku problemów, co może być nieocenione w sytuacjach awaryjnych.

Głosowanie na żywo podczas finału konkursu Designers Play Sustain

Fundacja Play Sustain zgłosiła się do nas z konkretnym wyzwaniem: potrzebowała narzędzia, które umożliwi przeprowadzenie głosowania online wśród publiczności na najlepszy projekt podczas finału konkursu Designers Play Sustain. Jest to flagowy projekt Fundacji i  pierwszy w Polsce konkurs mody upcyklingowej, który skierowany był do osób tworzących modę przyszłości. Do konkursu zgłosiło ponad 500 osób, w tym 211 osób wykonało projekty kolekcji. Jury wybrało 15 finalistów, którzy pokazali swoje kolekcje konkursowe podczas uroczystej Gali Finałowej Designers Play Sustain w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, 25 kwietnia 2024 roku. Ideą konkursu było stworzenie stylizacji modowej z używanych tekstyliów. Podczas Gali Finałowej, uczestnicy prezentowali swoje innowacyjne projekty związane z modą cyrkularną, a głosowanie miało wyłonić laureatkę lub laureata Nagrody Publiczności w sposób transparentny i angażujący.

Gala Finałowa Designers Play Sustain i wybór zwycięzców Konkursu w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Źródło: Fundacja Play Sustain

Jakie rozwiązanie dostarczyliśmy?

Aby sprostać oczekiwaniom Fundacji, zaoferowaliśmy 14-dniowy dostęp testowy do naszej aplikacji do głosowania online. W tym czasie Fundacja Play Sustain przetestowała możliwości narzędzia pod kątem przeprowadzenia głosowania, w tym poprawnego zamieszczenia zdjęć projektów wszystkich uczestników. W formularzu dodane zostało pytanie ograniczające możliwość oddania jednego głosu przez każdą osobę biorącą udział w głosowaniu. Po przetestowaniu narzędzia i sprawdzeniu wszystkich możliwości, Fundacja zdecydowała się wykupić subskrypcję pakietu Biznes. Przed wydarzeniem wygenerowany został kod QR, który został udostępniony na telebimie podczas Gali Finałowej Designers Play Sustain w momencie rozpoczęcia głosowania. Uczestnicy mogli łatwo zeskanować kod za pomocą swoich smartfonów, co znacznie przyspieszyło proces rozpoczęcia głosowania i umożliwiło sprawne oddawanie głosów.

Mieliśmy lekkie opóźnienie względem scenariusza i musiałem zrezygnować z aktywacji ankiety od konkretnej godziny i zamknięcie również o danej godzinie. Ale bez problemu mogłem dostosować to z poziomu telefonu, nawet nie schodząc z widowni.

Mówi Michał Szymczyk, Analityk Biznesowo-Finansowy Fundacji Play Sustain
Kod QR umożliwiający wzięcie udziału w głosowaniu na żywo podczas Gali Finałowej Designers Play Sustain.
Źródło: Fundacja Play Sustain

Jakie były rezultaty przeprowadzonego głosowania na żywo?

Rezultaty przerosły oczekiwania organizatorów. Proces głosowania online trwał zaledwie kilka minut, co pokazało, jak efektywne i przyjazne dla użytkowników było nasze rozwiązanie. Wyniki głosowania na żywo zostały zaprezentowane na telebimie, co wzbudziło duże zainteresowanie i entuzjazm wśród publiczności. Dzięki temu Fundacja Play Sustain mogła przeprowadzić sprawiedliwe i angażujące głosowanie, które w pełni wykorzystało nowoczesne technologie do interakcji z publicznością. Nagrodę publiczności w kwocie 10 000 zł. zdobyła Patrycja Lis, której serdecznie gratulujemy.

Zwyciężczyni Nagrody Publiczności podczas Gali Finałowej Designers Play Sustain – Patrycja Lis.
Źródło: Fundacja Play Sustain

Głosowanie na żywo to proces, który rewolucjonizuje interakcję z publicznością podczas wydarzeń. Dzięki prostocie i efektywności aplikacji do głosowania online, uczestnicy mogą aktywnie uczestniczyć w procesie decyzyjnym, co sprawia, że czują się bardziej zaangażowani. Przykład Fundacji Play Sustain pokazuje, że zintegrowane technologicznie rozwiązania, takie jak generowanie kodów QR, mogą znacznie usprawnić i przyspieszyć cały proces. Głosowanie na żywo nie tylko dostarcza cennych danych w czasie rzeczywistym, ale także wzmacnia poczucie wspólnoty i współpracy wśród uczestników, podnosząc jakość i dynamikę każdego wydarzenia.