Ankieta, która daje lepsze odpowiedzi

Załóż darmowe konto Zobacz gotowe szablony (100+)
 • Pakiet bezpłatny
 • Zgodność z RODO
"niewiarygodnie proste w obsłudze"
"zaawansowane opcje i super wsparcie"

Proste a zarazem zaawansowane narzędzie do tworzenia ankiet online. Ankiety stworzone u nas otrzymują średnio 30% więcej odpowiedzi niż w innych narzędziach. Sprawdź, jakie to proste ⤵️

 1. Ankiety dla RedBull
 2. Schindler wykorzystuje nasze formularze
 3. Wspieranie badań firmy Bayer
 4. Badania satysfakcji dla DB Schenker
 5. Badania NPS w Danone
 6. Ankiety w KraftHeinz
Przykład ankiety onlineJak stworzyć ankietę online za darmo?

1. Zaloguj się do interankiet

Skorzystaj z darmowego konta. Wystarczy, że podasz swój adres e-mail i hasło. Możesz też skorzystać z konta Google lub Facebook.

2. Wybierz szablon ankiety lub stwórz nową

Możesz skorzystać z gotowych szablonów ankiet lub stworzyć nową ankietę. Posiadamy bazę ponad 100+ specjalnie przygotowanych szablonów ankiet. Każdy szablon ankiety można dowolnie modyfikować pod swoje potrzebny.

3. Dodaj lub zmodyfikuj pytania w ankiecie

Dodaj pytania do ankiety. W ankiecie możesz dodać dowolną liczbę pytań. Możesz wybrać spośród 24+ typów pytań, dodać obrazki i inne materiały multimedialne.

4. Spersonalizuj i dostosuj ankietę

Skorzystaj z szerokich opcji porsonalizacji ankiety. Dostosuj wygląd ankiety do swoich oczekiwań, dodaj własne logo, zmień kolory, czcionkę i wiele więcej.

Ustaw reguły przejść pomiędzy pytaniami, stronę końcową i powiadomienia.

Więcej porad na temat: Jak zrobić dobrą ankietę.

5. Udostępnij i zacznij zbierać odpowiedzi

Udostępnij ankietę poprzez link, e-mail, media społecznościowe lub zamieść na swojej stronie internetowej. Możesz też wydrukować ankietę i przeprowadzić wywiad bezpośrednio z respondentem.

Stwórz ankietę

Zbieraj odpowiedzi gdzie tylko chcesz

Prosto do skrzynki 📮

Niech Twoi odbiorcy otworzą ankietę za pomocą jednego kliknięcia. Wygląd wiadomości jest dostosowany do wyglądu ankiety, a dodatkowe opcje pozwolą Ci np. personalizować treść wiadomości e-mail i samej ankiety. Dodatkowo wykorzystaj możliwość:

 • identyfikacji odpowiadającego
 • śledzenia daty i czasu otwarcia
 • personalizacji treści wiadomości i ankiety
Zaproszenia e-mail do ankiety

Nowoczesne zbieranie opinii

Zbieraj odpowiedzi prosto ze swojej strony internetowej, bez potrzeby jej opuszczania. Specjalnie zaprojektowany widget pozwala zbierać:

 • opinie o stronie, sklepie
 • oceny treści, procesu zakupu
 • dane kontaktowe
 • odpowiedzi w ankiecie
Widget na stronę

Wstaw na swoją stronę

Umieść formularz lub ankietę jako część swojej strony www. Dostosuj wygląd za pomocą prostego edytora. Zbieraj odpowiedzi w:

 • formularzach kontaktowych
 • formularzach rejestracyjnych
 • formularzach zamówień
 • ankietach satysfakcji
Ankieta na stronie www

Ankiety na telefonie

W dzisiejszych czasach ponad połowa ankiet jest otwierana na urządzeniach mobilnych. Udostępniaj ankiety, które świetnie działają na każdym urządzeniu.

Dostosuj wygląd do swoich oczekiwań lub skorzystaj ze specjalnie zaprojektowanych szablonów.

Zintegruj ankiety ze swoją aplikacją mobilną i zbieraj opinie bez konieczności opuszczania Twojej aplikacji.

Zaproszenia e-mail do ankiety

Wysyłaj zaproszenia SMS

Zaproszenia SMS są świetnym sposobem na ankietyzację. Wystarczy, że respondent kliknie w link, a na jego telefonie zostanie otwarta ankieta dostosowana do jego urządzenia.

Badania realizowane za pomocą zaproszeń SMS mają o 20% wyższy współczynnik wypełnień w porównaniu do klasycznych metod udostępniania.

Ankieta SMS

Wykorzystaj potencjał mediów społecznościowych

Zdobądź odpowiedzi od użytkowników popularnych mediów społecznościowych. Udostępniaj ankietę lub formularz przy użyciu serwisów takich jak: Facebook, X, LinkedIn, WhatsApp, Messanger, TikTok itp.

Jak zrobić ankietę na Facebook i Messenger?

Jak zrobić ankietę na WhatsApp?

Wstaw na Facebook

Funkcje pozwalające tworzyć lepsze ankiety

Tworzenie ankiety online w Interankietach to czysta przyjemność. Wszechstronne możliwości połączone z prostotą użytkowania sprawią, że już nie spojrzysz na konkurencyjne narzędzia.

 • Pytania do ankiety

  24+ Typów pytań

  Dodaj pytania, na które ludzie chcą odpowiadać. Wybierz spośród ponad 24 różnych rodzajów pytań, od prostych po zaawansowane. Dzięki szerokiemu wyborowi znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zaangażować osoby wypełniające Twoją ankietę.

  Więcej o pytaniach do ankiety
 • Integracja ankiet

  Automatyzacja i integracje

  Automatyzuj swoje procesy przy użyciu integracji. Zaplanuj wysyłanie ankiet i twórz własne powiadomienia. Zintegruj swój formularz z ponad 100 aplikacjami lub stwórz własną integrację korzystając z naszego API.

 • Kalkulator

  Kalkulacje

  Użyj kalkulatora do obliczania wyników, cen i innych zmiennych na podstawie udzielonych odpowiedzi. Możesz wyświetlać wyniki tam, gdzie chcesz, i tworzyć różne strony końcowe w zależności od uzyskanego wyniku.

 • Logika przejść

  Reguły przejść

  W ankiecie tylko niektórzy respondenci muszą widzieć wszystkie pytania. Pokazuj ludziom tylko te pytania, które są dla nich istotne. Możesz łatwo ukryć inne pytania korzystając z reguł pomijania, ponadto możesz kierować wypełniających do różnych stron końcowych.

 • Ukryte zmienne

  Ukryte zmienne

  Przekaż informacje, które znasz, do ankiety i wyświetl je tam, gdzie chcesz lub zapisz razem z wynikami. Możesz spersonalizować ankietę, witając osoby po imieniu, lub zostawić kod promocyjny po wypełnieniu.

  Logika pytań
 • Wielojęzyczne ankiety

  Wielojęzyczne ankiety

  Utwórz wiele tłumaczeń dla jednej ankiety. Pozwól respondentom wybrać preferowany język lub przełączać się między językami. Możesz także automatyzować tłumaczenia korzystając z usług tłumaczeniowych.

   

  Wielojęzyczne ankiety

  Sztuczna inteligencja

  Korzystając z naszego edytora do tworzenia ankiet online, wykorzystujesz również moc AI. Dzięki ChatGPT firmy OpenAI usprawniamy procesy budowy ankiety, aby Twój czas spędzony przy tworzeniu zredukować do minimum.

Przykładowe ankiety online

Nie masz pomysłu na pytania, skorzystaj z gotowych szablonów. Zapoznaj się z popularnymi przykładami ankiet. Przygotowaliśmy selekcje szablonów, które pozwolą Tobie rozpocząć zbieranie danych w kilka chwil. Dowolnie modyfikuj je pod swoje wymagania za pomocą naszego edytora.

Więcej przykładowych szablonów Przejdź

Wszechstronnie dostosowane ankiety

Ankiety online są wyświetlane na tysiącach różnych urządzeń. Największą różnicą jest wielkość ekranu. Chcesz, aby na każdym z tych urządzeń osoba wypełniająca miała komfort wypełniania Twojej ankiety. Nasza ankieta online dostosowuje się świetnie do każdego rodzaju urządzenia. Dzięki temu możesz się skupić na zadawaniu właściwych pytań i udostępniać swoje ankiety internetowe.

Mobilne ankiety

Włożyliśmy bardzo dużo pracy w zaprojektowanie pytań. Naszym celem było jak najwygodniejsze udzielanie odpowiedzi przez respondenta. Nie ma znaczenia czy posługuje się on urządzeniem dotykowym, czy steruje przy pomocy myszy. W obu przypadkach spotka się z taką samą wygodą wypełniania ankiety.

8 zasad tworzenia dobrej ankiety online

 1. Pytaj krótko i treściwie

  Jakość zbieranych w ankiecie odpowiedzi zależy od tego, jak pytasz. Pytaj krótko i treściwie. Gdzie to tylko możliwe daj respondentowi możliwość wyboru odpowiedzi bez konieczności wpisywania własnej.

  Zadbaj o to, aby wypełnienie ankiety nie trwało dłużej niż 5 minut. Dzięki temu więcej osób wypełni Twoją ankietę, a odpowiedzi będą bardziej wartościowe. Formułuj pytania w najkrótszy możliwy sposób, pozwól respondentowi skupić się na udzieleniu jak najlepszej odpowiedzi. Korzystaj z prostych typów pytań takich jak np. Skala Likerta.

 2. Wyświetlaj to, co trzeba

  Nikt nie chce czytać pytań, które jego nie dotyczą. Nie zmuszaj respondenta do oglądania pytań, które go nie dotyczą. Nie wyświetlaj takich pytań. Skorzystaj z pytań warunkowych i ukryj wybrane pytania. Dzięki temu możesz dobrać odpowiedni zestaw pytań do określonego profilu respondenta.

  Korzystając z reguł przejść, możesz też wymusić zakończenie ankiety w przypadku określonej odpowiedzi.

 3. Personalizuj ankietę

  Respondenci inaczej reagują, kiedy zwrócisz się do nich bezpośrednio. Spraw, aby Twoje ankiety były bardziej osobiste, przyjazne dla człowieka. Poprzez imienny zwrot zyskasz więcej odpowiedzi i będą one bardziej wartościowe. Personalizuj ankietę przy użyciu danych, które już posiadasz. Przywitaj respondenta lub zadaj mu precyzyjne pytanie o dany przedmiot, możesz to zrobić zarówno w ankiecie, jak i w zaproszeniu e-mail.

  Wykorzystaj też pytania, na które respondent już odpowiedział przy pytaniach z prośbą o uzasadnienie.

  Powiedz nam, dlaczego w poprzednim pytaniu oceniłeś nas na 5?

  Przy takim definiowaniu pytań, jest większa szansa, że użytkownik podzieli się odpowiedzią.

 4. Dostosuj wygląd ankiety

  W obecnych czasach prezentacja wizualna jest szczególnie ważna. Ankieta online również powinna być spójna wizualnie z marką. Nie pozwól sobie na udostępnianie nieatrakcyjnych formularzy ankiety.

  Wygląd ankiety jest szczególnie ważny w przypadku firm. Spraw, aby ankieta wyglądała jak dokument prosto z firmy. Dostosuj wygląd ankiety do standardów graficznych Twojej firmy lub organizacji.

  Powitaj respondenta formularzem ankiety w kolorystyce Twojej firmy oraz z dodanym logo firmy. Zrób to za pomocą prostego w użyciu edytora wyglądu. Ustawiając czcionkę, kolory, logo i tło możesz dowolnie ustawić wygląd ankiety.

 5. Przywitaj się i pożegnaj z klasą

  Nikt nie lubi być zaskakiwany. Tak samo jest z osobami odpowiadającymi na Twoje ankiety.

  Dobry Wstęp do ankiety jest bardzo ważny dla realizacji badania. Rozpocznij od przywitania się z respondentem. Bądź otwarty i poinformuj go jakich pytań może się spodziewać. Sprawdź, ile czasu zajmuje wypełnienie formularza ankiety i dodaj tę informację we wstępie. Dodatkowo poinformuj czy badanie jest anonimowe i czy będą wymagane jakieś dane wrażliwie. Poprzez otwarte zaprezentowanie warunków, zmniejszysz liczbę osób, które podczas badania będą zaskoczone i porzucą wypełnianie.

  Uzupełnij też informację po zakończeniu wypełniania, aby podziękować respondentowi za poświęcony czas. W wiadomości po wypełnieniu można też umieścić np. kod promocyjny.

 6. Uważaj z pytaniami macierzowymi

  Czasy, kiedy ankiety online były długim formularzem z tabelkami, się skończyły. Nie ma już miejsca na formularze, gdzie zaznaczenie odpowiedzi wymaga precyzyjnego najechania na mały okrągły przycisk. Pytania macierzowe w formie, jaką powszechnie znamy, się skończyły. Wszystko dzięki telefonom, które wymusiły bardziej kompaktowy wygląd formularzy.

  Ponad 60% odpowiedzi w ankietach jest udzielanych na telefonach komórkowych, zamiast tworzyć wielkie tabelki pytań macierzowych, twórz grupy pytań dostosowanych do każdego rodzaju urządzenia.

  Pytania macierzowe są świetne dla twórców badań ankietowych, jednak respondenci nie lubią ich wypełniać. Zastanów się dwa razy przed utworzeniem takiego pytania. Postaraj się nie tworzyć zbyt obszernych pytań tego typu. Stwórz taką ankietę, którą sam byś chciał wypełnić. Sprawdź nasz poradnik na temat pytań macierzowych.

 7. Pozwól na pominięcie pytania

  Nie każdy respondent będzie znał odpowiedź na Twoje pytanie. Pozwól mu pominąć pytania, które nie są kluczowe. Zmuszając kogoś do odpowiedzi na pytanie, na które nie zna odpowiedzi, zmuszasz go do porzucenia wypełniania ankiety.

  Zaprojektuj ankietę w taki sposób, aby kluczowe pytania, na które odpowiedź będą znały wszystkie osoby, były obowiązkowe. Inne pytania zostaw nieobowiązkowe, aby zyskać więcej odpowiedzi.

 8. Otwarte pytania dostarczają kontekst

  Tworzenie dobrych ankiet to balansowanie pomiędzy liczbą pytań a liczbą odpowiedzi. Kiedy pytania zamknięte są świetnym narzędziem do łatwego zbierania odpowiedzi, pytania otwarte dostarczają kontekst do udzielanych odpowiedzi. Dlatego warto właściwie używać pytań otwartych, najlepiej jako uzupełnienie. Różne rodzaje pytań w ankiecie posiadają opcję dodania odpowiedzi otwartej.

  Czy możesz uzasadnić wybór oceny 6 w poprzednim pytaniu?

  Tak zadane pytanie pozwoli otrzymać uzasadnienie dla wyboru, który może zawierać cenne informacje.

’’interankiety idealnie wspierają nasze procesy rekrutacyjne oraz komunikację wewnątrz firmy.’’
Danone

Całkowicie zautomatyzowaliśmy przeprowadzanie ankiet satysfakcji klienta

Bayer

Ankiety rekrutacyjne skróciły proces rekrutacji o 40%

DB Schenker

Ankiety pomagają nam w szybkiej i skutecznej komunikacji z pracownikami

Integruj ankiety

Nie trać czasu i automatyzuj procesy, wykorzystujące ankiety online. Masz do dyspozycji ponad 1000 gotowych integracji z popularnymi aplikacjami.

Najczęstsze pytania na temat ankiet online

Co to jest ankieta online?

Ankieta to formularz z pytaniami, który jest wypełniany przez respondenta. Najczęstrzym typem ankiety jest ankieta online. Interankiety od ponad 10 lat specjalizują się w dostarczaniu narzędzia do przeprowadzania takich ankiet.

Ankiety online to obowiązkowe narzędzie każdej dobrej firmy. Nie bez powodu wszystkie firmy z Fortune 500, stale ankietyzują swoich klientów. Bardzo szybko możemy zapytać określoną grupę osób o opinie, zdanie lub odczucia. Takie informacje są bardzo wartościowe, niekiedy ciężkie do uzyskania w bezpośrednim kontakcie. Ma to wysoką wartość dla badań społecznych i rozwoju firm.

Jaka jest różnica pomiędzy interankiety a ankietami Google?

Google Forms jest bardzo popularnym rozwiązaniem przy prostych projektach ankietowych. Niestety posiada on bardzo duże ograniczenia funkcjonalne i mniej intuicyjny interfejs użytkowania. W przypadku zbierania danych wrażliwych, w tym osobowych, nie pozwala na podpisanie dedykowaniej umowy powierzenia danych osobowych.

Zachęcamy do sprawdzenia naszego narzędzia na tle Google Forms, szybko zobaczysz dlaczego warto wybrać interankiety.

Czy ankiety online są bezpieczne?

Tak, wszystkie ankiety tworzone w serwisie interankiety są dosępne za pomocą bezpiecznego połączenia SSL. Dostęp do wyników posiada tylko autor ankiety. Nasza infrastruktura serwerowa znajduje się w najlepszych centrach serwerowych w Europie. Dzięki temu nasze usługi działają bardzo szybko oraz bardzo bezpiecznie. Jesteśmy również zgodni z RODO.

Co powinna zawierać ankieta?

Dobra ankieta powinna zawierać Wstęp do ankiety, Pytania, oraz stronę końcową. W niektórych przypadkach pomija się Wstęp do ankiety. Szczególnie w przypadku krótkich ankiet satysfakcji klienta.

Czy mogę dostosować wygląd mojej ankiety online?

Oczywiście, nasze narzędzie do tworzenia ankiet online pozwala na pełną personalizację, dzięki czemu możesz dostosować ankiety do swojej marki i preferencji. Ponadto dostępne jest wiele gotowych stylów ankiet, które zostały specjalnie zaprojektowane przez nasz zespół.

Czy mogę zintegrować moją ankietę online z innymi narzędziami?

Tak, nasze ankiety online oferują integracje z wieloma popularnymi narzędziami i platformami, dzięki czemu możesz automatycznie przenosić dane i wyniki ankiety do innych systemów.

Jak analizować wyniki mojej ankiety online?

Wyniki Twojej ankiety są automatycznie zbierane i prezentowane w formie czytelnych raportów i wykresów, co ułatwia zrozumienie opinii i odczuć respondentów. Ponadto, zawsze masz możliwość eksportowania danych do innych systemów w celu dalszej analizy.

interkropek

Zacznij zbierać odpowiedzi

Jest to bardzo łatwe i w każdym momencie możesz liczyć na nasze wsparcie.

Załóż darmowe konto
 • Pakiet bezpłatny
 • Brak zobowiązań
 • Zgodność z RODO