Testy online

Twórz testy wiedzy, które są angażujące i piękne

Testy online, to świetna metoda na weryfikację zdobytej wiedzy, z zachowaniem bezpieczeństwa wypełniania i przechowywania danych.

Stwórz test
 • Pakiet testowy
 • Brak zobowiązań
 • Zgodność z RODO
Test online
 1. Ankiety dla RedBull
 2. Schindler wykorzystuje nasze formularze
 3. Wspieranie badań firmy Bayer
 4. Badania satysfakcji dla DB Schenker
 5. Badania NPS w Danone
 6. Ankiety w KraftHeinz

Jak zrobić testy online?

Weryfikacja zdobytej wiedzy to bardzo ważny aspekt edukacji. Ma miejsce na etapie szkolnym, a później w czasie rozwoju zawodowego. Większości osób testy sprawdzające nie kojarzą się najlepiej. Przypominają szkolne kartkówki lub sprawdziany. Nastawienie do testowania swojej wiedzy jest bardzo ważne, testy przeprowadzane za pomocą formularzy online to nowoczesna forma weryfikacji wiedzy. Nie kojarzą się z klasycznymi papierowymi testami, są przyjaźniejsze i bardziej angażujące. Ponadto mają wiele zalet takich jak szybka dystrybucja i natychmiastowy wynik.

Testy online mają bardzo szerokie zastosowanie. Dwa najpopularniejsze obszary, to testy pracownicze i testy szkolne.

Testy wiedzy dla pracowników

Firmy z chęcią korzystają z testów online do weryfikacji wiedzy zdobywanej podczas różnego rodzaju szkoleń, wykładów, webinarów. Testy online może udostępniać uczestnikom szkoleń zaraz po zakończeniu wykładów. Testy wiedzy mogą być wypełniane na komputerze, tablecie i telefonie. Działy HR wykorzystują testy online do selekcji najlepszych kandydatów na stanowisko i weryfikacji wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Taka forma weryfikacji wywołuje mniej stresu u nowego kandydata w porównaniu do klasycznych testów papierowych lub bezpośredniej rozmowy weryfikacyjnej.

Testy wiedzy w szkołach i uczelniach

Szkoły i uczelnie bardzo chętnie korzystają ze sprawdzianów online. Taka forma ma bardzo dużo zalet w porównaniu do papierowych sprawdzianów. Przygotowanie pierwszego testu może wydawać się trudne, ale po wykonaniu pierwszego okaże się, że to dużo lepsza forma. Test online można bardzo łatwo i szybko przeprowadzić zaraz po przeprowadzonych zajęciach. Zadania domowe też mogą odbywać się w formie testów wiedzy, pozwalają uczniom w angażujący i przyjazny sposób utrwalić zdobytą wiedzę.

Tworzenie testu jest bardzo proste. Edytor pozwala na dodanie 24 typów pytań, mogą być one umieszczone na jednej stronie lub każde na oddzielnej. W ustawieniach możesz ustawić maksymalny czas na rozwiązanie testu. Po stworzeniu formularza przeprowadzenie testu to tylko formalność. Nie trzeba drukować arkuszy, a sprawdzenie i wyliczenie oceny dzieje się automatycznie. Ponadto testy online mogą posiadać interaktywne elementy jak obrazki, filmy i dźwięki, które urozmaicają cały proces testowania.

Testy online na każdym urządzeniu

W czasie, w którym ponad 60% wypełnień jest wykonywana na urządzeniach mobilnych, testy wiedzy muszą być dostosowane do różnego rodzaju ekranów. Testy stworzone na interankietach świetnie wyświetlają się na każdym urządzeniu. Są zoptymalizowane do urządzeń dotykowych i tych sterowanych za pomocą myszki.

Sprawdzian online

Sprawdziany online wspomagają proces zapamiętywania Czy słyszałeś/aś kiedy o tzw. "testing effect"? Teoria potwierdza związek pomiędzy częstością sprawdzania wiedzy a zapamiętywaniem jej. Im częściej sprawdzasz zdobytą wiedzę, tym lepiej ona zostanie zapamiętana. Wykorzystaj to do edukacji uczniów. Spraw, aby Twoi uczniowie łatwiej mogli poznać zagadnienia związane z przedmiotem nauczania, nie poprzez nudne papierowe testy, ale poprzez angażujący test wiedzy z materiałami wideo. Weryfikuj przekazywaną wiedzę w atrakcyjnej i ciekawej formie. Osoby, które nie zapamiętały wszystkiego podczas zajęć, będą miały okazję uzupełnić luki.

Sprawdziany online to nowoczesne podejście do weryfikacji wiedzy szkolnej. Nasz serwis pozwala szybko stworzyć formularz sprawdzianu i udostępnić go uczniom. Sprawdzian online może zawierać materiały wideo, obrazki, które bardziej angażują uczniów niż klasyczne testy. W bardzo prosty sposób możesz rozesłać link do testu do uczniów, masz wtedy pewność, że każdy rozwiąże test tylko raz, a odpowiedź będzie powiązana z adresem e-mail.

Jak stworzyć test online?

Chcesz zrobić najlepszy test online. Oto szereg wskazówek i porad odnośnie tworzenia i przeprowadzania testów online.

Przykłady testów online

Oto przykłady wykorzystania testów online w różnych aspektach działalności firm i instytucji edukacyjnych. Pamiętaj, że test może być stworzony tak, jak tylko chcesz.

Zintegruj test online z innymi swoimi systemami

Jeżeli wykorzystujesz testy do angażowania klientów lub zbierania leadów na pewno używasz też innych systemów. Nie obarczaj się ręcznym przekazywaniem danych. Skorzystaj z gotowych integracji. Kiedy ktoś wypełni Twój test, dane zostaną automatycznie przesłane do Twojego systemu.

’’interankiety idealnie wspierają nasze procesy rekrutacyjne oraz komunikację wewnątrz firmy.’’
Danone

Całkowicie zautomatyzowaliśmy przeprowadzanie ankiet satysfakcji klienta

Bayer

Ankiety rekrutacyjne skróciły proces rekrutacji o 40%

DB Schenker

Ankiety pomagają nam w szybkiej i skutecznej komunikacji z pracownikami

interkropek

Zacznij zbierać odpowiedzi

Jest to bardzo łatwe i w każdym momencie możesz liczyć na nasze wsparcie.

Załóż darmowe konto
 • Pakiet bezpłatny
 • Brak zobowiązań
 • Zgodność z RODO