Ankiety na WhatsApp

WhatsApp to popularna platforma komunikacyjna, umożliwiająca wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych i wideo, rozmowy telefoniczne oraz prowadzenie grupowych czatów. Aplikacja jest dostępna na różnych platformach, takich jak iOS, Android, Windows Phone i inne, i jest używana przez miliony ludzi na całym świecie. Korzystając z tej aplikacji pojawia się czasem potrzeba przeprowadzenia ankiety.

WhatsApp pozwala użytkownikom wysyłać wiadomości i wykonywać połączenia, korzystając z połączenia internetowego, co oznacza, że nie ma potrzeby płacenia za tradycyjne SMS-y ani połączenia telefoniczne. WhatsApp jest również popularny wśród przedsiębiorców i firm jako narzędzie do komunikacji z klientami i współpracownikami.

Możliwości tworzenia ankiety w aplikacji WhatsApp:

 1. Ankieta stworzona bezpośrednio w aplikacji (WhatsApp) – możliwość dodania tylko jednego pytania z pojedynczym wyborem
 2. Ankieta stworzona w zewnętrznym serwisie do ankiet (Interankiety) – możliwość stworzenia dowolnej ilości pytań z różnymi typami pytań.

Ankieta w aplikacji WhatsApp iOS i Android

Możesz zrobić ankietę na WhatsApp, korzystając z funkcji głosowań grupowych. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz grupę, w której chcesz przeprowadzić ankietę.
 2. Naciśnij przycisk „Dodaj uczestnika”, aby dodać nową osobę do grupy, jeśli jest to potrzebne.
 3. Następnie naciśnij przycisk „Dokumenty” (lub „Pliki”, w zależności od wersji WhatsApp), który znajduje się pod pola tekstowego do wprowadzania wiadomości.
 4. Wybierz opcję „Ankieta” z menu.
 5. Wpisz pytanie, na które chcesz uzyskać odpowiedź, a następnie wprowadź dwie lub więcej odpowiedzi.
 6. Naciśnij przycisk „Wyślij”, aby wysłać ankietę do grupy.
 7. Pozwól członkom grupy głosować, wybierając jedną z odpowiedzi.
 8. Po zakończeniu głosowania możesz zobaczyć wyniki, naciskając na ankietę i wyświetlając wyniki.

Uwaga: Niektóre wersje WhatsApp mogą nie mieć opcji „Ankieta”, wtedy należy skorzystać z opcji skorzystania z serwisu zewnętrznego.

Istnieje też możliwość zrobienia ankiety na Facebook lub Messenger.

Ankieta stworzona w zewnętrznym serwisie do ankiet

Stworzenie ankiety w zewnętrznym serwisie jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto, można to zrobić za pomocą konta Google lub konta Facebook. Nie będzie potrzeby ustawiać i pamiętać hasła. Po stworzeniu konta można w kilka minut stworzyć ankietę, a następnie pobrać link, który można wkleić i wysłać do grupy na WhatsApp.

Załóż darmowe konto i zacznij zbierać odpowiedzi

Ankiety na WhatsApp wskazówki

Przy tworzeniu ankiety na WhatsApp warto pamiętać o kilku kwestiach, aby zagwarantować jej skuteczność i użyteczność dla użytkowników:

 1. Wybierz cel ankiety: zanim zaczniesz tworzyć ankietę, zastanów się, jaki cel chcesz osiągnąć. Czy chcesz poznać opinie na temat produktu, zbadać preferencje wśród grupy docelowej, czy może zebrać informacje zwrotne od klientów? Dobrze określony cel pozwoli Ci na skuteczne zaplanowanie ankietowania i dostosowanie pytań do celu badania.
 2. Starannie wybierz pytania: zadawaj proste, jasne pytania, które nie pozostawiają miejsca na dwuznaczność. Upewnij się, że pytania są zrozumiałe dla każdego uczestnika ankiety, a odpowiedzi są konkretne i jednoznaczne.
 3. Ogranicz liczbę pytań: ogranicz liczbę pytań w ankiecie do minimum, aby uniknąć zniechęcania użytkowników do jej wypełniania. Możesz też rozważyć podział ankiety na kilka części, jeśli masz wiele pytań do zadania.
 4. Zwróć uwagę na odpowiedzi: zastanów się, jakie odpowiedzi chcesz uzyskać i czy będą one wyczerpujące. Upewnij się, że odpowiedzi są dostosowane do celu ankiety i pozwalają na uzyskanie dokładnych i szczegółowych informacji.
 5. Poinformuj o celu i zasadach ankiety: poinformuj uczestników o celu ankiety i zasadach jej wypełniania. Daj jasne wytyczne i wskazówki, aby uniknąć nieporozumień i zwiększyć skuteczność ankietowania.
 6. Bądź elastyczny: bądź gotowy na ewentualne zmiany i dopasowania w trakcie ankietowania. Będziesz miał lepsze wyniki, jeśli będziesz mógł dostosować ankiety do potrzeb i opinii uczestników.