Przykłady

Ankieta do pracy magisterskiej i licencjackiej

Przeprowadź wygodnie ankietę do pracy magisterskiej, licencjackiej, seminaryjnej i dyplomowej. Stwórz ankietę szybko i za darmo!

Utwórz ankietę za darmo
  • Pakiet bezpłatny
  • Brak zobowiązań
Ankieta praca magisterska i licencjacka
  1. Ankiety dla RedBull
  2. Schindler wykorzystuje nasze formularze
  3. Wspieranie badań firmy Bayer
  4. Badania satysfakcji dla DB Schenker
  5. Badania NPS w Danone
  6. Ankiety w KraftHeinz

Ankieta do pracy mgr - wzór, wstęp i metryczka

Ankieta jest istotnym elementem bardzo wielu prac magisterskich. Głównie są to prace dyplomowe na uczelniach humanistycznych, ale nie tylko. Dobre narzędzie do przeprowadzania takiej ankiety jest bardzo istotne. Dzięki temu nie stracisz dużo czasu na tworzenie oraz zyskasz więcej odpowiedzi. W naszym doświadczeniu łatwość wypełniania Interankiet sprawia, że osoby przeprowadzające ankietę za pomocą nasze serwisu zyskują więcej odpowiedzi.

W zależności od rodzaju i tematu badania, ankieta przyjmie trochę inną postać. Mimo tego możemy wyróżnić kilka wspólnych elementów takich jak wstęp, metryczka i część główna.

Wstęp do ankiety powinien informować, czego dotyczy ankieta i jaki jest przybliżony czas wypełnienia badania. Warto zadbać, aby wstęp do ankiety nie był zbyt długi.

Metryczka w ankiecie zbiera statystyczne informacje na temat respondenta. Metryczkę można umieścić na początku lub na końcu badania.

W części głównej ankiety umieszczamy pytania. Do wyboru masz 24 typy pytań. Do pytań można dodawać obrazki i materiały wideo. Przed zbieraniem odpowiedzi warto przetestować ankietę i sprawdzić, czy zebrane dane spełniają Twoje oczekiwania.

Ankieta do pracy licencjackiej

Praca licencjacka jest pierwszym dużym projektem podczas studiów. Ankiety przeprowadzane w ramach badań w pracach licencjackich charakteryzują się zbliżoną budową do ankiet do prac magisterskich. Nasze narzędzie spokojnie radzi sobie z wyzwaniami przeprowadzenia ankiety do pracy licencjackiej oraz magisterskiej.

Dołącz ankietę do pracy w PDF

Mimo tego, że ankieta jest przeprowadzana elektronicznie, możesz wydrukować ankietę w PDF, aby dołączyć ją do opracowania.

Eksport wyników do XLS

Wszystkie dane zebrane za pomocą ankiet możesz wygodnie wyeksportować do XLS, CSV i PDF.

Zbieraj odpowiedzi gdzie chcesz

Ankiety mogą być wypełniane w dowolnym miejscu, można to zrobić na komputerze, telefonie lub tablecie.

Bezpieczeństwo i zgodność RODO

Przykładamy szczególną wagę do względów bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Zbieranie danych za pomocą naszego serwisu spełnia wymogi RODO.

Tworzenie ankiety do pracy magisterskiej

Warto dobrze przemyśleć jakie informacje są nam potrzebne do analizy. Zebranie zbyt dużej ilości danych utrudni nam zebranie odpowiedniej ilości odpowiedzi, natomiast zbyt mała ilość danych uniemożliwi nam właściwą analizę.

Ankietę warto podzielić na strony. Dodawanie wszystkich pytań na jednej stronie utrudnia wypełnianie i zmniejsza współczynnik wypełnień. Podstawowy podział ankiety to podział na wstęp, pytania i metryczka. Jednak w przypadku dużej ilości pytań warto podzielić na strony pytania. Tak, aby w danym momencie respondent nie miał wyświetlonych zbyt wielu pytań.

Weź pod uwagę, że obecnie ponad 60% wypełnień odbywa się na urządzeniach mobilnych. Należą do nich telefony i tablety, powoduje to potrzebne posiadania formularza dostosowanego do małych ekranów i wypełniani za pomocą dotyku. Interankiety świetnie wyświetlają ankiety na każdym urządzeniu i mają specjalnie zaprojektowane pytania, które bardzo łatwo wypełnia się na urządzeniach dotykowych oraz za pomocą myszki i klawiatury.

Przywitaj respondenta - wstęp do ankiety

Zanim zaczniesz zadawać pytania, przygotuj wstęp ankiety. Opisz, czego dotyczy tworzone badanie i jakich pytań może spodziewać się respondent. Nie powinien być to zbyt duży opis, maks. 2-3 zdania. Zostaw też miejsce na poinformowanie o przybliżonym czasie wypełniania. Uzupełnisz go, testując nowo stworzoną ankietę.

Wstęp jest bardzo istotny. Nie chcesz, aby osoby wypełniające natrafiły na pytania których się nie spodziewają. W takiej sytuacji mogą porzucić wypełnianie, a Ty nie otrzymasz odpowiedzi. Ankieta do pracy magisterskiej często posiada metryczkę, pamiętaj, że jej właściwe umieszczenie też jest istotne. Powinna ona się znajdować na początku lub na końcu ankiety. Nie powinna być zbyt długa, aby nie zrazić osób ankietowanych.

Przeczytaj więcej na temat wstępu do ankiety. Dowiedz się jakie dokładnie informacje dodać na początku.

Ankieta do pracy magisterskiej pytania

Interankiety posiadają 24 typy pytań. Warto wykorzystać wszechstronność naszego narzędzia do zbierania danych. W zależności do tego jakie dane zbierasz, znajdziesz właściwy typ pytania.

Dodając pytania w skali Likerta warto skorzystać z pytań z graficzną reprezentacją skali. Pytanie „Ocena”, które w graficzny sposób pozwalają respondentowi wybrać wartość jest bardzo łatwe w zrozumieniu. Jeżeli dodasz pytanie w skali Likerta składające się z długich tekstowych etykiet, respondent będzie dłużej odpowiadał na pytanie i może szybciej porzucić ankietę.

Dla lepszej konwersji warto unikać pytań otwartych, zastępując je pytaniami zamkniętymi z opcją odpowiedzi otwartej. Pytania otwarte są świetne w uzasadnieniu danego wyboru. Dobrze też pozostawić je nieobowiązkowe jeżeli respondent nie potrafi uzasadnić swojej odpowiedzi, to nie będzie czuł się przymuszany.

Pytania macierzowe bardzo często są stosowane w badaniach do prac magisterskich i licencjackich. Niestety są to pytania o najgorszej użyteczności wypełniania. Dotyczy to wypełniania na komputerze, tablecie i telefonie. Takie pytania bardzo obniża współczynnik wypełnień ankiety. Interankiety posiadają domyślny tryb wyświetlania jednego pytania w danym momencie i tryb automatycznego przejścia do następnego pytania. Dodając kilka pytań zamkniętych, z taką samą skalą odpowiedzi, odwzorowujemy pytanie macierzowe w nowej postaci. Powoduje to, że ankieta do pracy magisterskiej będzie mogła być wypełniania bardzo szybko.

Taka sama zasada tyczy się sekcji metryczka. W przypadku zbierania danych statystycznych na temat respondenta warto użyć pytania zamkniętego ze zdefiniowanymi odpowiedziami, takimi jak:

  • przedziały wiekowe,
  • wielkość miejscowości zamieszkania,
  • wykształcenie.

Ankieta do pracy magisterskiej – testy i publikacja

Sprawdź, ile czasu zajmuje Ci wypełnienie ankiety. Przeczytaj pytania pod kątem zrozumienia. Dodaj przykładowe odpowiedzi, w celu sprawdzenia formy zebranych danych. Warto też wysłać testowo ankietę do znajomego. Ocena innej osoby może dobrze zweryfikować czytelność i jasność zadawanych pytań. Zmierzony czas warto dodać do strony powitalnej. Osoba wypełniająca będzie wiedziała, ile mniej więcej zajmuje wypełnienie ankiety.

Pomyśl o tym, żeby ankieta do pracy magisterskiej była angażująca. Taki efekt możesz zrealizować poprzez dodanie dodatkowych grafik lub animowanych gifów. Nie musisz posiadać ich na dysku. Bezpośrednio w edytorze możesz wyszukać i dodać GIF lub zdjęcie, które Ci się spodoba. Jeżeli temat ankiety nie wymaga zachowania powagi, nie bój się dodać czegoś śmiesznego. Chodzi o zebranie jak największej odpowiedzi, poprzez stworzenie angażującego formularza, więcej osób dokończy wypełnienie i pozwoli Ci zebrać właściwą liczbę danych.

Przed samą publikacją sprawdź pisownię i błędy ortograficzne i stylistyczne. To są szczegóły, które mogą mieć wpływ na całościowy sukces Twojego badania. Dodatkowo błędy robią złe wrażenie na recenzentach i promotorach prac. To jest tylko chwila, a wpływa na efekt Twojej pracy.

Jak dołączyć ankietę do pracy magisterskiej i licencjackiej?

Integralnym elementem ankiety do pracy magisterskiej jest dołączenie jej do pracy pisemnej. Jako że przeprowadzamy ankietę online należy zapisać ją jako PDF. W tym celu przygotowaliśmy w systemie funkcję umożliwiającą wydruk i zapis do PDF całego formularza ankiety. Nawet w przypadku ankiety z podziałem na strony, taki wydruk zbierze wszystkie pytania.

Stosując się do powyższych porad, zyskasz więcej odpowiedzi i unikniesz problemu powtórzenia badania z uwagi na zbyt małą ilość danych lub źle dobrane typy pytań.

Jak zbierać odpowiedzi w ankiecie do pracy licencjackiej?

Odpowiedzi można zbierać na wiele sposobów. Po stworzeniu ankiety otrzymujemy link do niej. Ten link możemy udostępnić w wielu miejscach. Najpopularniejszą metodą w realizacji ankiet do prac magisterskich i licencjackich to udostępnienie linku w sieciach społecznościowych na:

  • swoim profilu na Facebooku,
  • w grupie zamkniętej na Facebooku,
  • w grupie na Messengerze.

Kolejną metodą jest wysłanie linku za w wiadomości e-mail. Trzeba dysponować listą adresów e-mail, ale wtedy przesyłamy ankietę bezpośrednio do odbiorców. Dodatkowo można skorzystać z modułu zaproszeń e-mail w naszym serwisie, moduł umożliwia identyfikację odpowiadającego i eliminuje wielokrotne wypełnienia.

Na co uważać przy przeprowadzaniu ankiety do pracy magisterskiej?

Na porządku chcielibyśmy Cię przestrzec przed ofertami przeprowadzenia ankiety. Jest bardzo dużo ofert i ogłoszeń oferujących przeprowadzenie ankiet do pracy magisterskiej. Jak można się domyślić, są to osoby, które robią takie usługi masowo i masowo wykonują te same badania. Dodają dane często samodzielnie, tak aby wydawały się prawdziwe. Niestety cała Twoja praca może ucierpieć na takim rozwiązaniu. Dlatego nie zalecamy korzystania z takich usług.

Kolejnym elementem jest grupa odpowiadająca. Oczywiście możesz dodać samodzielnie dane do ankiety, ale to mija się z celem. Dlatego zachęcamy Cię do zebrania prawdziwych danych, one sprawią, że Twoja praca dyplomowa będzie miała odniesienie z rzeczywistością. Interankiety mają wbudowane mechanizmy udostępniania ankiety w portalach społecznościowych, na stronach internetowych lub w wiadomościach e-mail. To wystarczy, żeby znaleźć odpowiedzi od właściwie grupy docelowej. Pamiętając o tym, żeby ankieta była wygodna w wypełnieniu i nie za długa, napewno zbierzesz odpowiedzi.

Dlaczego Interankiety będą najlepszym wyborem przy ankiecie dyplomowej?

Na rynku jest bardzo wiele serwisów do przeprowadzania ankiet do pracy magisterskiej i licencjackiej (dyplomowej). Interankiety wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów. Główny wyróżnikiem jest design. Nasz serwis charakteryzuje się prostotą od strony głównej po formularz ankiety. Edytor tworzenia ankiety jest niewiarygodnie prosty. Jeżeli nigdy nie tworzyłeś/aś ankiety, to nie będzie to nic nowego. Edytor wygląda jak PowerPoint. Po lewej są pytania, na środku podgląd pytania z możliwością edycji, a po prawej ustawienia pytania. Formularz ankiety jest również bardzo prosty. Dostosowuje się do każdej wielkości ekranu, co sprawi, że Twoi respondenci nie będą mieli problemu z udzieleniem odpowiedzi. Wygląd formularza można dowolnie dostosować za pomocą wygodnego w użyciu edytora szablonów.

Kolejnym powodem jest prywatność. Nawet w darmowym pakiecie masz pewność, że Twoje dane i dane zebrane nie będą sprzedawane i wykorzystywane do innych celów przez firmy trzecie. W przypadku przeprowadzania ankiet za pomocą usług dużych firm, tej pewności nie można mieć. Przykładem jest Facebook, u którego co chwile wykrywane są incydent systemowego naruszania prywatności swoich użytkowników. Naruszanie prywatności jest wg nas bardzo dużym problemem. Uważamy, że każdy użytkownik powinien być świadomy, że jego dane są przetwarzane do innych celów niż na jakie się zgodził.

Ostatnim argumentem, jaki przemawia za skorzystaniem z naszych usług, jest wsparcie techniczne. Mamy bardzo szybki średni czas odpowiedzi na e-mail (15 minut). Wskaźnik Net Promoter Score naszego wsparcia wynosi 65 (czyli bardzo dobrze). Jeżeli masz problem ze stworzeniem ankiety lub chcesz się poradzić, to śmiało pisz. Nawet jeżeli korzystasz z pakietu Bezpłatnego.

Inne szablony w kategorii Edukacja

Więcej przykładowych szablonów Przejdź
’’interankiety idealnie wspierają nasze procesy rekrutacyjne oraz komunikację wewnątrz firmy.’’
Danone

Całkowicie zautomatyzowaliśmy przeprowadzanie ankiet satysfakcji klienta

Bayer

Ankiety rekrutacyjne skróciły proces rekrutacji o 40%

DB Schenker

Ankiety pomagają nam w szybkiej i skutecznej komunikacji z pracownikami

interkropek

Zacznij zbierać odpowiedzi

Jest to bardzo łatwe i w każdym momencie możesz liczyć na nasze wsparcie.

Załóż darmowe konto
  • Pakiet bezpłatny
  • Brak zobowiązań
  • Zgodność z RODO